taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3358
6.0817
1226.17
92297.72
210.36

Ünlü sanatçı Nilgün Atılgan trafik kurbanı oldu

Ünlü sinema ve ses sanatçısı Nilgün Atılgan (56), Antalya'da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

13.12.2012 - 14:37..

Ünlü sanatçı Nilgün Atılgan trafik kurbanı oldu

Dayısı Haluk Atasoy'un Muratpaşa İlçesi Şirinyalı Mahallesi'ndeki evine tatil için gelen Atılgan'ın dün akşam saatlerinde sigara almak için dışarı çıkan ve bir daha daha geri dönmeyen Nilgün Atılgan'ın hayatını kaybettiği belirlendi.

Atılgan'ın ölümü ile ilgili konuşan Haluk Atasoy, "Nilgün karşıdan karşıya geçerken bir taksi kendisine çarpmış. Aldığımız bilgilere göre de oracıkta hayatını kaybetmiş" dedi.

"ACIMIZ BÜYÜK"

Acılarının çok büyük olduğunu dile getiren Atasoy, "Güzellik yarışması ile başlayan sanat yaşamı, sinema ve müzikle devam etti. Kendisi Fahrettin Aslan'la nişanlı kaldı. Öztürk Serengil'le bir evlilik yaptı. Son olarak Grand Restoranları'nın sahibi Cengiz Tabakçı ile evlendi ve iki çocuğu oldu. Bu evlilikle sahne hayatını bırakmıştı. Ama kendisini elim bir kazada kaybettik" dedi.

CENAZE YARIN KALKIYOR

Olayın duyulması ile Atılgan'ın sevenleri ve akrabalarının Antalya'ya akın ettiğini söyleyen Atasoy, "Oğlu Mehmet Can Tabakçı cenaze işlemleri için İstanbul'dan Antalya'ya geldi. Yeğenimin cenazesi yarın İstanbul Selimiye Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından defnedilecek. Biz bütün sevenlerini cenazeye bekliyoruz. Çünkü Nilgün böyle olmasını isterdi" diye konuştu.

NİLGÜN ATILGAN KİMDİR?

1970'li yılların sinemadaki 'kötü kadın'larından biri olarak ünlenen Nilgün Atılgan, İstanbul'da 1954 yılında dünyaya geldi. Bir dönem Öztürk Serengil ile evlendi ve boşandı.

1972 yılında sinema kariyerine başladı. Asi Gençler, Arap Abdo, Bir Demet Menekşe, Pemde Dünya, Pir Sultan Abdal, Enayi, Mahcup Delikanlı, Ah Nerede, Gülünüz Güldürünüz adlı filmlerde rol aldı.

70'lerde şarkıcılık da yaptı Nilgün Atılgan. Özellikle de Çek Kayıkçı Kürekleri adlı şarkıyla bir dönemin hafızasında yer etti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir