taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.0912
1221.4505
93616.45
209.512

Nişantaşılılar düğünlerden rahatsız

Nişantaşı Hüsrev Gerede Caddesi'ndeki Şişli Öğretmenevi ve İTÜ Sosyal Tesisleri'ndeki düğünler mahalle sakinlerini rahatsız ediyor.

Haber Merkezi | 21.08.2017 - 07:41..

İstanbul Nişantaşı’ndaki Hüsrev Gerede Caddesi’ndeki gürültü kâbusu, bu yıl da çevre sakinlerini canından bezdirdi. Cadde üzerinde bulunan İTÜ Sosyal Tesisleri’ndeki restoran ve bitişiğindeki Şişli Öğretmen Evi’nde, neredeyse her akşam ayrı bir düğün veya sünnet organizasyonu gerçekleştiriliyor.

İKİ MEKANDAN DA MÜZİK SESLERİ YÜKSELİYOR

Gazete Habertürk'ten Uzay Kesmen'in haberine göre; bölge 2 ayrı mekândan aynı anda yükselen müzik sesleriyle inlerken, mahallelinin sorunun çözülmesi için bugüne kadar gösterdiği tüm çabalar sonuçsuz kalmış. Durumu yerinde gözlemlemek için cumartesi akşamı gittiğimiz Nişantaşı’nda, İTÜ Sosyal Tesisleri ve Şişli Öğretmen Evi’ne 200 metre uzaklıktan bile davul-zurnalı ve canlı müzikli eğlenceyi duyuyoruz. Öyle ki şu sıcak günlerde, sosyal tesislerin etrafındaki binalarda açık cam kalmamış. Gelin ve damat dans ederken, tüm çevre ‘Tavukları Pişirmişem’ ve ‘Ankara’nın Bağları’ ile adeta inliyor.

Nişantaşılılar düğünlerden rahatsız
Şişli Öğretmenevi

ŞİŞLİ BELEDİYESİ ÇÖZÜM GETİRMİYOR

Gürültüden yakınan bir mahalle sakini, “Burada her yaz bu sorunu yaşıyoruz. İki organizasyondan yükselen müzik sesleri birbirine karışıyor.” diyor. Vatandaşlar, çeşitli platformlarda gündeme getirilmesine rağmen Şişli Belediyesi’nin soruna bir çözüm getirememesinden şikâyetçi. İTÜ, bölgedeki yurtta kalan öğrencilerinin rahatsızlığını da dikkate almıyor.

Nişantaşılılar düğünlerden rahatsız
İTÜ Maçka Kampüsü Sosyal Tesisleri

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)