taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5762
Euro
7.2539
Altın
1617.81
Borsa
88059.46
Gram Altın
342.688
Bitcoin
42223.86
fuzulev

Norveç'te Müslümanlardan Yahudilere destek

Norveç'in başkenti Oslo'da bir grup Müslüman, Danimarka'da bir kişinin ölümüyle sonuçlanan sinago saldırısını protesto etti.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Norveç'te Müslümanlardan Yahudilere destek

oslo sinagog

Sosyal medya aracılığıyla organize olan binin üstündeki Müslüman, Oslo Sinagogunun önünde toplanarak Yahudilere yönelik saldırıyı kınadı.

Sinagogun etrafında el ele tutuşarak halka oluşturan gruptakiler, "İslam'ın bir barış dini olduğunu, kin ve nefret ile anılamayacağını, şahısların faaliyetlerinin dine yüklenemeyeceğini" belirtti.

Norveç'te Müslümanlardan Yahudilere destek

Eylemin organizatörlerinden Zeeshan Abdullah, "Aşırıların bütün Müslümanlar adına konuşmalarına müsaade edilmemesi gerektiğini, barış ve birlik için gerçekleştirdikleri bu eylemin ilerideki nesiller için önem taşıdığını" söyledi. Televizyon yorumcusu Yoüsef Assidiq ise saldırıya uğradıklarında Yahudilere Müslümanların sahip çıkması gerektiğine değinerek, gerçekleştirdikleri eylem ile "sinagoga saldırmak istiyorsanız önce bizi geçmelisiniz" mesajını verdiklerini kaydetti.

Ülkede yankı uyandıran ve farklı kesimler tarafından destek bulan eyleme sinagog yöneticisi Ervin Kohn'dan da destek geldi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir