taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6681
Euro
7.3018
Altın
1677
Borsa
95834.44
Gram Altın
359.895
Bitcoin
46481.06

Norveç'te Müslümanlardan Yahudilere destek yürüyüşü

Norveç´in başkenti Oslo'da bir grup Müslüman, Danimarka'da bir kişinin ölümüyle sonuçlanan sinagog saldırısını protesto etti.


Whatsapp ile paylaş

Norveç'te Müslümanlardan Yahudilere destek yürüyüşü

1

Sosyal medya aracılığıyla organize olan binin üstündeki Müslüman, Oslo Sinagogunun önünde toplanarak Yahudilere yönelik saldırıyı kınadı.

Sinagogun etrafında el ele tutuşarak halka oluşturan gruptakiler, "İslam'ın bir barış dini olduğunu, kin ve nefret ile anılamayacağını, şahısların faaliyetlerinin dine yüklenemeyeceğini" belirtti.

"SALDIRMAK İÇİN ÖNCE BİZİ GEÇMELİSİNİZ''

Eylemin organizatörlerinden Zeeshan Abdullah, "Aşırıların bütün Müslümanlar adına konuşmalarına müsaade edilmemesi gerektiğini, barış ve birlik için gerçekleştirdikleri bu eylemin ilerideki nesiller için önem taşıdığını" söyledi. Televizyon yorumcusu Yoüsef Assidiq ise saldırıya uğradıklarında Yahudilere Müslümanların sahip çıkması gerektiğine değinerek, gerçekleştirdikleri eylem ile "sinagoga saldırmak istiyorsanız önce bizi geçmelisiniz" mesajını verdiklerini kaydetti.

Ülkede yankı uyandıran ve farklı kesimler tarafından destek bulan eyleme sinagogyöneticisi Ervin Kohn'dan da destek geldi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir