taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
6.0612
6.7743
1285.11
87435.3
250.514

Nuri el Maliki: İsrail'e karşı durulması gerekir

Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Maliki, gayri meşru olarak nitelendirdiği referandumun tehlikeli yansımalarının olacağını belirtti.

25.09.2017 - 15:54..
Whatsapp ile paylaş

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi, Türkiye ile birlikte pek çok ülkenin karşı olduğu bağımsızlık referandumunu bugün gerçekleştiriyor.

Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nuri el Maliki, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) yasa dışı referandumunu 'Irak halkının birliğine karşı savaş' olarak nitelendirdi.

"REFERANDUMUN TEHLİKELİ YANSIMALARI OLACAK"

Maliki, Bağdat'ta düzenlenen referandum karşıtı olarak düzenlenen etkinlik sırasındaki konuşmasında, "Referandumun Irak geneli ve Kürdistan bölgesi özelinde tehlikeli yansımaları olacak. Hükümet referandumu iddia edenleri tamamen boykot etmeli." dedi.

Nuri el Maliki: İsrail'e karşı durulması gerekir

"IRAK HALKININ BİRLİĞİNE KARŞI AÇILMIŞ SAVAŞTIR"

Referandumun gayri meşru olduğunu belirten Maliki, "Tüm tarafların ve mercilerin yasal olmadığına karar verdiği bu referandum Irak halkının birliğine karşı açılmış savaştır." ifadelerini kullandı.

"HÜKÜMET CAN GÜVENLİĞİ SAĞLAMALI"

Maliki, Arap, Kürt ve diğer bileşenlerin İsrail'in bu ayrılık projesine karşı durması gerektiğini belirtirken, "Hükümet de Kerkük ve diğer tartışmalı bölgelerdeki Türkmen, Arap, Ezidi ve diğer bileşenlerin can güvenliğini sağlamalı." diye konuştu.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir