taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7709
Euro
7.3743
Altın
1647.25
Borsa
93137.04
Gram Altın
358.439
Bitcoin
49260.95

Obama ve Merkel'den Ukrayna açıklaması

ABD Başkanı Barack Obama ile Almanya Başbakanı Merkel'in yaptığı ortak basın toplantısında Ukrayna ile Rusya arasındaki gerginlik sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Obama ve Merkel'den Ukrayna açıklaması

obama -merkel

ABD Başkanı Barack Obama ile Almanya Başbakanı Angela Merkel, Beyaz Saray'da ortak basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan iki lider, Ukrayna ile Rusya arasındaki gerginlik sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Obama, Ukrayna meselesinde, eğer diplomasi başarısız olursa, silah yardımı konusunun seçenekler arasında olduğunu ama bu konuda henüz kararını vermediğini söyledi.

AMACIMIZ BAŞARISIZ DEĞİL, GÜÇLÜ BİR RUSYA

ABD Başkanı Obama, amaçlarının, başarısız, etrafı çevrilmiş ve zayıflatılmış değil, kendileriyle partner olan güçlü ve refah içindeki bir Rusya olduğunu söyledi.

BİR AÇIKLAMA DA MERKEL'DEN

Almanya Başbakanı Merkel, Ukrayna sorununda çözüm sağlanamaması durumunda ABD ve AB'nin sonraki seçenekleri birlikte değerlendireceğini söyledi.

Obama ve Merkel'den Ukrayna açıklaması

SEÇİME KISA SÜRE LİDERLERİ DAVET ETMEME PROTOKOLÜMÜZ VAR

Diğer yandan Obama, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ABD Kongresi'nde konuşacak olmasıyla ilgili olarak, ülkelerindeki seçimlere kısa süre kala liderleri davet etmeme yönünde protokolleri bulunduğunu belirterek, "Almanya'da da seçimlere iki hafta kalsaydı Angela'yı da davet etmezdik, o da zaten talepte bulunmazdı. Bizim çalışma şeklimiz böyle. ABD ve İsrail ilişkileri de belirli bir partiye bağlı değil, ilişkilerimiz partilerin ötesinde bir ilişki" dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir