taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Öcalan: O görüntüler montajlanmış

Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan medyada yer alan sorgu görüntülerinin montaj olduğunu iddia etti.


Whatsapp ile paylaş
Öcalan: O görüntüler montajlanmış

Öcalan: O görüntüler montajlanmış

İmralı Cezaevi'nde ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Abdullah Öcalan ile görüşen kardeşi Mehmet Öcalan, Gemlik Jandarma Komutanlığı'ndaki işlemlerin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Öcalan: O görüntüler montajlanmış - izle

ÖCALAN'IN YENİ SORGU GÖRÜNTÜLERİ

Abdullah Öcalan'ın internette yer alan sorgu videolarıyla ilgili bir şeyler söylemek isteğini kaydeden Mehmet Öcalan, "Bu çok önemlidir. 35 seneden beri bir medya grubu, 35 seneden beri sığınak yapmıştır. Bu görev onlara verilmiştir. O göreve devam etsinler. Ne Kürtlere, ne Türklere bir hayır getiremez o videolar. Devam etsinler o görev onlarındır. Onlar için hayırlı olsun.

ABDULLAH ÖCALAN: MONTAJ YAPMIŞLAR

Öcalan dedi ki, 'Eğer öyleyse karşı tarafın bende sordukları sorular var. Niye o adam sormuyor? Montaj yapmışlar. Bunun içinden alıp birer birer montaj yapmışlar. Bu kimseye bir fayda getirmez.' O oluşum da 35 seneden beri bu sığınaklığı devam ettiriyor. Onlar için hayırlı olsun. Bu ne Türklere, ne de Kürtlere fayda getirmez" diye konuştu.

"SÜREÇ TEK TARAFLI GİTMEZ"

Mehmet Öcalan, ağabeyi ile genel konuları değerlendirdiklerin belirterek, "Süreç neyse tek taraflı gidilmez. İleriye gidilmesi için kısa bir dönemde müzakerelere başlanması gerektiğini, uzun sürenin kimseye bir fayda getirmeyeceğini söyledi. 'Bir an önce, sorun müzakereyse, sorun Kürt sorunuysa, demokratik şekilde çözülecekse bir an önce bunun gereği neyse yapılması herkes için faydalı olabilir' dedi" diye konuştu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir