taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7636
6.3978
1499.04
94701.21
277.931

Öcalan: PKK Hizbullah'la bitirilmek isteniyor

Öcalan, Hizbullah davası sanıklarının tahliyesine çok kızdı

10.01.2011 - 09:37..
Whatsapp ile paylaş
Öcalan: PKK Hizbullah'la bitirilmek isteniyor

Öcalan: PKK Hizbullah'la bitirilmek isteniyor

İMRALI'da çarptırıldığı ömür boyu hapis cezasını çeken PKK''nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın, avukatlarıyla yaptığı son görüşmede Hizbullah davası sanıklarının tahliye edilmesine tepki gösterdiği ileri sürüldü.

KÜRT HAREKETİ BİTİRİLMEK İSTENİYOR

Hizbullahçıların tahliyesine tepki gösteren Öcalan, "Kürt hareketi siyasal islam ile bitirilmek isteniyor" dedi. Öcalan örgütün de devletin de her şeyi kendisinden beklediğini ileri sürerek bunun sağlığını bozduğunu söyledi.

NEFES ALMAKTA ZORLANIYORUM

PKK'nın sözlücülüğünü yapan internet sitelerinde teröristbaşı Abdullah Öcalan"ın cuma günü avukatlarıyla yaptığı görüşmeye ilişkin haberler yer aldı. Buna göre Öcalan, her şeyin kendisinden beklenmesinin sağlığını etkilediğini belirterek, "Her şeyi benim mi söylemem lazım. Kendileri bunları düşünmelidir. Bir yandan devlet bir yandan örgüt her şeyi benden bekliyor. Ben ise burada nefes bile almakta zorlanıyorum. İşte benim sağlığımı asıl zorlayan budur" dedi. Öcalan şunları söyledi:

HİZBULLAHÇILARIN BIRAKILMASI

Bu katilleri, canileri, vahşice cinayet işleyenleri bırakıyorlar ve halaylarla, kutlama havasında karşılanıyorlar! Bütün bunlar Diyarbakır'da oluyor. Bunların bu şekilde bırakılması tesadüf değildir, bazı şeylerin hazırlığı yapılıyor olabilir. Bu katilleri öyle sıradan suçlularmış gibi bırakamazlar. Eğer bizimkilerin içinden böyle benzer canice işler yapanlar varsa onları da bırakmasınlar. Aslında vahşice katledilen Konca Kuriş şahsında katledilen bütün kadınlardır.

BDP'YE ÇAĞRI

Demokratik Özerklik Projesi kapsamında gündeme gelen özsavunma güçlerinin yapısına değinen Öcalan, bunun için kurulacak komite ve meclislere özeleştiri yapıp hatasını kabul etmiş Hizbullahçıların da dahil edilmesi için BDP ve Demokratik Toplum Kongresi'ne çağrıda bulundu.

ÖCALAN'A TELEVİZYON İDDİASI

İMRALI Adası'nda ömür boyu hapis cezasını çeken PKK terör örgütü elebaşı Öcalan'a televizyon verildiği iddia edildi. Daha önce radyodan sadece TRT FM'i dinleyen Öcalan, koğuşuna konulan küçük televizyondan beş kanalı izleyebildiği haberleri yayıldı. Bunun üzerine yazılı açıklama yapan Adalet Bakanlığı, İmralı Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumunda kalan Abdullah Öcalan'a televizyon verildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir