taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6971
Euro
7.3304
Altın
1677
Borsa
95834.44
Gram Altın
360.812
Bitcoin
48067.43

Öcalan'dan o görüntülere açıklama

İmralı'dan dönen BDP'li milletvekilleri, yayınlanan görüntülerle ilgili Öcalan'ın bir mesajını aktardılar.


Whatsapp ile paylaş
Öcalan'dan o görüntülere açıklama

Öcalan'dan o görüntülere açıklama

BDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken ile HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in, İmralı Adası'na ziyaretlerinin ardından, Öcalan'ın bir mesajını getirdikleri bildirildi.

Öcalan mesajında İşçi Partisi tarafından yayınlanan görüntülerine de değinerek şunları kaydetti:

"KOMPLONUN 16. YILI"

"Burada hedeflenen aslında Türk-Kürt ve diğer bütün halkların barış ve ittifakını engellemektir. Bu montajı yapanlar, dolaşıma sokanlar ve siyaseten savunanlar, varoluşlarını Kürt savaşına ve bu savaşın darbeci mekaniğine bağlayanlardır. Benim bu konudaki temel yaklaşımım, en açık haliyle savunmalarımda vardır. Ve başından beri aynı tutarlılık içerisindedir. Uluslararası komplonun 16'ncı yılına girerken komplo büyük oranda aydınlatılmış ve birçok boyutuyla tedbirleri de alınmıştır. İmralı süreci, bu uluslararası komployu teşhir ve mahkum ederek halklarımızın kalıcı barışı için önemli bir fırsat yaratmıştır. Komplocu güçlerin İmralı sürecine yönelmeleri, esas olarak tam da bu sebepledir."

"SÜREÇ BİTERSE SORUMLU HÜKÜMETTİR"

"Çözüm sürecinde geldiğimiz noktada iktidarın salt kendi güvenliğini sağlamaya dönük tek taraflı paketler yaklaşımı demokratikleşme değil, provokatörlüktür. Lazım olan toplumsal sözleşme güvencesiyle yürüyecek bir demokratikleşmedir. Hükümet seçim bahanesine sığınarak meselenin ciddiyetinden uzak bir noktaya savrulmaktadır. Bu tutumunu acilen değiştirmemesi durumunda sürecin bitmesinin en önemli sorumlusu olacaktır. Bunun için acilen müzakere heyetleri oluşturulmalı ve demokratik sözleşme hukuku esas alınmalıdır."

Öcalan'dan o görüntülere açıklama

Öcalan'dan o görüntülere açıklama

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir