taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7122
Euro
7.3486
Altın
1677
Borsa
96373.51
Gram Altın
362.143
Bitcoin
46781.8

Öğrenciler polis otosundan Özgecan Aslan için slogan attı

Mersin'de öğrenciler, Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için yürüdü, ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Ajanslar |
Whatsapp ile paylaş

Öğrenciler polis otosundan Özgecan Aslan için slogan attı

mersin

Mersin'in Tarsus ilçesinde vahşi bir şekilde öldürülen 20 yaşındaki Özgecan Aslan için yurt genelinde protestolar sürüyor. Özgecan Aslan'ın memleketi Mersin'de gösteri düzenlendi. Farklı okullarda eğitim gören öğrenciler, Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı.

Öğrenciler polis otosundan Özgecan Aslan için slogan attı

Öğrenciler polis otosundan Özgecan Aslan için slogan attı Video

POLİS DE EYLEME DESTEK VERDİ

Döviz taşıyıp slogan atan öğrenciler, Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto etti. Grup adına konuşan Samet Karataş, gençlerin, kadınların öldürülmesine kayıtsız kalmayacağını göstermek için toplandıklarını söyledi.

Güvenlik Şube Müdürü Murat Esertürk, Özgecan Aslan'ın evine doğru yürüyüşe geçen öğrencilere etkinlik için teşekkür etti.

POLİS MEGAFONUNDAN SLOGAN

Özgecan'ın fotoğrafını dağıtan polisler, öğrencilerin, ekip araçlarındaki megafondan slogan atmalarına da izin verdi. Taziye çadırına gelen öğrenciler, Özgecan'ın ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi.

“MELEK YÜZLÜ KIZIM”

Anne Songül ve baba Mehmet Aslan, öğrencileri karşısında görünce duygulandı. Gözyaşlarını tutamayan anne Aslan, "Kıyamam ben. Melek yüzlü kızım" diye ağıt yaktı. Özgecan'ın anne ve babası, ziyaret sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.

Öğrenciler polis otosundan Özgecan Aslan için slogan attı

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir