taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7653
Euro
7.3714
Altın
1649.67
Borsa
92381.82
Gram Altın
359.929
Bitcoin
49643.9

Okmeydanı'nda kentsel dönüşüme devam

Beyoğlu Belediyesi, Okmeydanı'nı da kapsayan kentsel dönüşüm iptalinin mevcut plan için olmadığını açıkladı.


Whatsapp ile paylaş

Okmeydanı'nda kentsel dönüşüme devam

ŞANZELİZE

Okmeydanı'nda 5 mahalleyi kapsayan ve İstanbul 6. İdare Mahkemesi'nin oy birliğiyle iptal ettiği 1/5000 ölçekli nazım imar planı hakkında açıklama yapan Beyoğlu Belediyesi, iptal kararının, Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın “Okmeydanı'nı Şanzelize yapacağız” diyerek tanıttığı plan olmadığını öne sürdü.

İPTAL KARARI ESKİ PLANA

Beyoğlu Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Son günlerde bazı basın yayın organlarında, Okmeydanı 1/5000 ölçekli nazım imar planı mahkeme tarafından iptal edildiği yönünde çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktır. İstanbul 6. İdare mahkemesinin vermiş olduğu İptal kararı, eski plana olduğu için, verilen bu kararın herhangi bir hükmü ve geçerliliği bulunmamaktadır” denildi.

Okmeydanı'nda kentsel dönüşüme devam

ŞANZELİZE'YE DEVAM

Okmeydanı Piyalepaşa, Kaptanpaşa, Keçicipiri, Fetihtepe ve Piripaşa mahallerini kapsayan 1/5000 ölçekli yeni planın 12 Aralık 2014’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde oy çokluğu ile kabul edildiği belirtilen açıklamada şöyle denildi: “İstanbul 6. İdare Mahkemesi’nin vermiş olduğu bu iptal kararı, eski plan üzerinde olduğu için herhangi bir geçerliliği ve yaptırımı bulunmamaktadır. Çünkü her yeni plan, bir önceki planı otomatikman yürüklükten kaldırır.”

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir