taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7347
Euro
7.2846
Altın
1621.83
Borsa
89552.61
Gram Altın
351.483
Bitcoin
45531.6

Oktay Vural: Burası çete devleti değildir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, MİT Kanunu Teklifi ile ilgili konuştu.


Whatsapp ile paylaş

Oktay Vural: Burası çete devleti değildir

Oktay Vural: Burası çete devleti değildir

MHP Grup Başkanvekili Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun yapısında yapılan değişiklikle, yargının hükümete bağlandığını iddia etti.

''KISITLAMALAR ÖZGÜRLÜKLERİ SINIRLIYOR''

İnternet Yasası ile ilgili olarak kısıtlamaların özgürlükleri sınırladığını ifade eden Vural, “Bugün Türkiye’de parlamentoda milletin egemenliğini temsil etmesi gerekenler maalesef milletin egemenliğini ve özgürlüğünü kısıtlamakta, yargıya darbe vurmaktadır. Bu doğrudan doğruya elindeki gücü, nüfuzu kullanarak, çoğunluk diktası oluşturmak isteyen bir zihniyet Türkiye’yi yönettiğini ortaya koyuyor” diye konuştu.

''ESAD REJİMİNE BENZER UYGULAMA''

MİT Kanunu ile ilgili olarak ise Vural, “Başbakan, kardeşi Esad rejiminin uygulamasına benzer bir yapılanmayı gerçekleştirmek istiyor" dedi. MİT’e mahkeme kararı olmadan sınırsız dinleme yetkisi verildiğini belirten Vural, "Artık hiçbirimizin haberleşme özgürlüğü hukuk teminatı altında değildir. Erdoğan ’ben istediğimi istediğim kadar dinlerim" demektedir" ifadelerini kullandı.

"ANKARA’DA OLAĞANÜSTÜ HAL İLAN EDİYORLAR"

Başbakan Erdoğan’ın Esad’ın, Saddam’ın, Kaddafi’nin özlemleri içerisinde hareket ettiğini savunan Vural, Ankara’da genel arama kararıyla ilgili, "Bu uygulamaların darbe dönemlerinden ne farkı var? Doğu ve Güneydoğu’da PKK’ya özgürlük tanıyanlar Ankara’da olağanüstü hal ilan ediyorlar" şeklinde konuştu.

''BURASI ÇETE DEVLETİ DEĞİLDİR''

Hiç kimsenin hukuka aykırı iş ve eylem yapma hakkının bulunmadığının altını çizen Vural, şunları kaydetti: "Burası çete devleti değildir. Devlet, hukuka, anayasaya uyacaktır. Devleti yönetenler ’Ali Kıran baş kesen’ değildir. Türkiye Cumhuriyeti, bir hukuk devletidir. Hukukun üstünlüğünün olmadığı yerde demokrasi, milli irade olmaz. Başbakan, Oslo’nun, İmralı’nın derdine düşmüş gözükmektedir."

''DEVLET ARAÇ OLARAK KULLANILIYOR''

Kanun teklifi ile soruşturma dosyalarına ulaşma imkanı verildiğini dile getiren Vural, "Soruşturmanın gizliliği nerede kalacak? Rüşvet, yolsuzlukla ilgili oluşabilecek her türlü kanalı tıkamak için devlet araç olarak kullanılıyor" dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir