taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Okyanusta kaybolan balıkçı 13 ay sonra bulundu

Büyük Okyanus’ta (Pasifik) teknesiyle kaybolan El Salvadorlu balıkçı, 13 ay boyunca kaplumbağa kanı içip, elleriyle balık ve kuş avlayarak hayatta kaldı.

05.02.2014 - 09:13..
Whatsapp ile paylaş

Okyanusta kaybolan balıkçı 13 ay sonra bulundu

Balıkçı Marshall Adaları’nın başkenti Majuro'ya getirildikten sonra yerleştirildiği otelde ilk iş saçını sakalını kestirdi.

13 AY SONRA BULUNDU

''YENİ BİR ADAM GİBİ HİSSEDİYORUM''

Sağlık kontrolünden geçirildiği hastaneden çıktıktan sonra Majuro'daki bir otele yerleştirilen 37 yaşındaki Jose Salvador Alvarenga, yeni imajını gördükten sonra, "Artık kendimi yeni bir adam gibi hissediyorum" dedi. "Eski beni tekrar göreceğimi tahmin etmezdim" diyen Alvarenga'nın, ülkesine geri gönderileceği Cuma gününe kadar otelde kalması bekleniyor. Alvarenga, 21 Aralık 2012 günü Meksika'dan 15 yaşındaki arkadaşı Ezekiel ile köpekbalığı avlamak için 7,3 metrelik teknesiyle bir günlüğüne denize açılmış ancak daha sonra teknenin motoru bozulunca sürüklenmeye başlamıştı.

SADECE BIÇAĞI VARDI

Arkadaşı Ezekiel dört ay sonra yaşamını yitirdi ancak Alvarenga hayatta kalmayı başararak geçen hafta ıssız bir adaya ulaşmıştı. 13 ay boyunca yanında sadece bıçağı olduğunu anlatan Alvarenga, İngiliz Telegraph gazetesine yaptığı açıklamada, "Ne saati, ne günü, ne tarihi biliyordum. Karayı hiç görmedim, sadece okyanus. İlk dört gün boyunca kendimi öldürmek istedim ama yapamadım. Eğer ölseydim, Tanrı'ya kavuşmuş olurdum ve korkmazdım. Bence bu yaşadıklarım, başka insanlar için de inanılmaz bir hikaye" diye konuştu.


YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir