taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.4494
Euro
7.1849
Altın
1628.22
Borsa
88125.04
Gram Altın
338.061
Bitcoin
43111.74

Öldüğü sanılan PKK'lının morgda yaşadığı öğrenildi

Bingöl'de 2012 yılında güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada elinde bomba patlaması sonucu sağ kolu kopan ve öldü diye kaldırıldığı morgda yaşadığı belirlenen 23 yaşındaki PKK'lı Civan Boltan, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

04.02.2014 - 14:45..
Whatsapp ile paylaş

Öldüğü sanılan PKK'lının morgda yaşadığı öğrenildi

Bingöl kırsalında 2012 yılının Nisan ayında Care Tepe ile Şeyhmurat Tepesi bölgesinde güvenlik güçleriye teröristler arasında çıkan iki ayrı çataşmada, 2 asker ile 1 korucu şehit olurken, 12 asker yaralandı.

ÖLDÜ SANILARAK MORGA KALDIRILDI

Çatışmalarda 6 PKK'lı ölü ele geçirilirken, elinde bomba patlayan 'Gernaz Piling' kod adlı PKK'lı Civan Boltan'ın ise sağ kolu koptu. Arazide bulunduğu sırada güvenlik güçlerince öldü sanılarak kaldırıldığı Bingöl'de hastane morgunda yaşadığı tesbit edilen Civan Boltan, tedavisinin ardından tutuklanarak Diyarbakır T Tipi Cezaevi'ne kondu.

3 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ ÖMÜR BOYU  VE 154 YIL HAPİS CEZASI

Hakkında 3 ayrı iddianame hazırlanan Civan Boltan'ın örgütün dağ kadrosunda faaliyet gösterdiği, güvenlik güçlerine el bombası ile saldırmak istediği ve bu sırada bombanın elinde patlaması sonucu yaralandığı belirtildi. İddianamelerde şüpheli Civan Boltan'ın Bingöl kırsalında güvenlik güçleriyle çatışmaya girdiği, Genç İlçesi Kaymakamlık lojmanı polis noktasına düzenlenen saldırıya gözcü olarak katıldığı ve bir GSM şirketine ait baz istasyonuna bombalı saldırı düzenlediği iddia edildi. Diyarbakır 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde birleştirilen iddianamede sanık hakkında 3 kez ağırlaştırılmış ömür boyu ve 154 yıl hapis cezası istendi.


YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir