taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.571
Euro
7.2516
Altın
1614.54
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.358
Bitcoin
42053.35
fuzulev

Olimpiyat ateşini Putin'in sevgilisi yakacak

Rusya'da düzenlenecek Soçi Kış Olimpiyat Oyunları bugün resmen başlıyor. Olimpiyatlar için görkemli bir açılış töreni için her şey hazır. Olimpiyat ateşini ise, Putin'in sevgilisi olduğu bilinen Alina Kabaeva yakacak.


Whatsapp ile paylaş
Olimpiyat ateşini Putin'in sevgilisi yakacak

Amerikan CBS televizyonunun iddiasına göre, Soçi Kış Olimpiyat Oyunları'nda olimpiyat ateşini, Rusya'nın Özbek asıllı jimnastikçisi Alina Kabaeva yakacak.

Olimpiyat ateşini Putin'in sevgilisi yakacak  

'PUTİN'İN SEVGİLİSİ' İDDİASI

2004'de Atina'da Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya kazanan jimnastikçi Alina Kabaeva'nın bir özelliği de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le sevgili olduğu iddiası... Geçtiğimiz yıl eşi Ludmilla Putin'den boşanan Putin'in Alina Kabaeva ile ortak çocukları olduğu da iddialar arasında.

OLİMPİYAT ATEŞİ SOCHİ 2014

''BUNLAR BİLİNDİK DEDİKODULAR''

Olimpiyat ateşini kendisinin yakmayacağını söyleyen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Bizim dünya çapında tanınan çok iyi sporcularımız var. Onun için bu işe ben karışmayacağım" dedi. Alina Kabaeva'nın olimpiyat ateşini yakacağı iddialarıyla ilgili konuşan Putin,"Bu spekülasyondan haberim var. Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov beni bilgilendirdi. Bunlar bilindik dedikodular" dedi. 

AÇILIŞ TÖRENİ 18.14'TE BAŞLAYACAK

Putin'in sevgilisi olduğu iddia edilen 30 yaşındaki Alina Kabaeva'nın Fisht Stadyumu'ndaki olimpiyat ateşini tutuşturacağı belirtiliyor. Soçi Kış Olimpiyatları Oyunları'nın açılış törenine katılmak için dünya liderleri de Soçi'ye gelmeye başladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı açılış töreni Türkiye saatiyle 18.14'te başlayacak. Rus yetkililer, Soçi Kış Olimpiyat Oyunları için 9 bölümden oluşan bir tören hazırladı.

ÜÇ DALDA ALTI SPORCU TEMSİL EDECEK

Olimpiyatlara katılacak sporcuların geçişinin yanısıra Rus tarihinden kesitler sunulan gösteriler düzenlenecek. Törende olimpiyat meşalesi de yakılacak. Sporun bu en önemli organizasyonlarından birinde 87 ülkeden 2 bin 874 sporcu madalya  için yarışacak. Oyunlara 16'ncı kez katılan Türkiye'yi ise üç dalda 6 sporcu temsil edecek. Türkiye, buz dansı dalında ilk kez yarışacak. Tarihin en pahalı kış oyunları olarak dikkati çeken Soçi 2014 için 50 milyar dolar harcandı.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir