taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5873
Euro
7.258
Altın
1620.11
Borsa
88059.46
Gram Altın
343.408
Bitcoin
41905.62
fuzulev

Önder'den Öcalan'ın sorgu görüntülerine açıklama

Halkların Demokratik Kongresi (HDP) İstanbul Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayı Sırrı Süreyya Önder, Abdullah Öcalan'ın 1999 yılında çekilmiş sorgu görüntülerinin ortaya çıkmasıyla ilgili olarak, "Zamanlama manidar" diye konuştu.


Whatsapp ile paylaş

Önder'den Öcalan'ın sorgu görüntülerine açıklama

'Taksim Meydanı' düzenlemesi ile ilgili Beyoğlu Cezayir Restoran'da yapılan basın toplantısına katılan Önder konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Önder'den Öcalan'ın sorgu görüntülerine açıklama

"ZAMANLAMA MANİDAR"

Bir gazetecinin "Öcalan'ın 1999 yılındaki sorgu görüntüleri ortaya çıktı. Görüntüler ve kullandığı sözler için ne düşünüyorsunuz? Görüntüleri paralel yapı sızdırdı iddiaları için değerlendirmeleriniz nelerdir?" şeklindeki sorusuna Sırrı Süreyya Önder, "Bunun bir gladyo montajı kurgusu olduğunu düşünüyorum. Gittiğimizde sorarız, söyleyeceği şeyleri de sizinle paylaşırız. Zamanlama manidar. Bu çözüm sürecini itibarsızlaştırmak isteyen bir yapının iradi olarak üstelik yeni de değil, her üç senede bir değişik versiyonlarını defalarca seyrettik. Nezdimizde teknik olarak bir itibarı ve kıymeti yoktur" şeklinde yanıt verdi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir