taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7335
Euro
7.285
Altın
1619.07
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.662
Bitcoin
45863.18

Ordu-Giresun Havalimanı’na ilk uçak iniyor

Ordu-Giresun Havalimanı’na 50 yıl aradan sonra ilk uçak cuma günü inecek.

İHA |
Whatsapp ile paylaş

Ordu-Giresun Havalimanı’na ilk uçak iniyor

havaalanı

Ordu ile Giresun illerinin ortak kullanımı için denize dolgu yöntemiyle 24 Temmuz 2011 tarihinde temeli atılan Ordu-Giresun Havaalanı’nın dolgusu için bugüne kadar 36 milyon ton taş döküldüğü belirtildi.

ÇALIŞMALAR YAPILDI

Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Türkiye’nin prestij projelerinden biri olan Ordu-Giresun Havaalanı’nda denizin taban zemininden üst yapısına kadar büyük bir mühendislik çalışması yapıldı.

36 MİLYON TAŞ DOLGU

Havaalanının etrafını çevreleyen dolgu tahkimatının toplum uzunluğu 7 bin 268 metre olurken, deniz tabanına 36 milyon ton taş dolgu gerçekleştirildiği kaydedildi. Havaalanı pistinin etrafında kalan henüz dolgu yapılmayan boşluklarında doldurulmasıyla dolgu miktarının oldukça yüksek olacağı belirtildi.

146 BİN TON ASFALT

3 km uzunluğundaki piste bugüne kadar 146 bin ton asfalt döşendiği, açılış öncesi yapılacak ve havaalanının etrafını çevreleyecek tel örgünün toplum uzunluğunun 8.5 km olacağı, terminal binasının tamamlanmasıyla birlikte 36 bin metreküp beton kullanılmış olacağı vurgulandı.

CUMA GÜNÜ İNECEK

Ulaştırma Bakanı Lütfü Elvan, 6 Şubat Cuma günü saat 10.00 sıralarında Ordu-Giresun Havalimanı’na özel uçakla inecek.

Mart ayının son haftasında hizmete girmesi planlanan havaalanındaki son çalışmaları yerinde incelemek üzere Ordu’ya gelecek olan Ulaştırma Bakanı Lütfü Elvan, terminal binası inşaatı önünde bir basın açıklaması yapacak.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir