taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7262
Euro
7.316
Altın
1661.09
Borsa
94666
Gram Altın
359.094
Bitcoin
49197.41

Ordu'da doğal Zıp Zıp çikolatası üretildi

Ordu’nun Kumru ilçesinde bir fındık fabrikasında ´Zıp Zıp´ adı verilen doğal çikolata üretildi.


Whatsapp ile paylaş

Ordu'da doğal Zıp Zıp çikolatası üretildi

Ordu'da doğal Zıp Zıp çikolatası üretildi

Uzun süredir AR-GE çalışması yapılan Zıp Zıp, Türkiye piyasası yanı sıra Ortadoğu ve Uzak Doğu piyasasına öncelikli olarak pazarlanacak ardından ise Avrupa´ya satılacak. İçinde bulunan ürünler nedeni ile enerji kaynağı olacağını söyleyen Fındık Fabrikası Sahibi İsmet Erçal ürünün sloganının ´Birinci hoplatır, ikinci zıplatır´ olduğunu söyledi. Erçal, yurt dışında ürünün Kore ve Dubai´de tanıtıldığını ve beğenildiğini belirtti.

''BU DOĞAL BİR ÇİKOLATADIR''

Ürün hakkında bilgi veren İsmet Erçal, şunları söyledi: "Yüzde 25 pekmez, elma, armut, üzüm pekmezi kullanıyoruz. Yüzde 2 keçiboynuzu, yüzde 1 arı balı, yapışmasını sağlayan belli bir oranda yumurta akı, bunun derecesini yakalamak için belli bir derecede ısıtıyoruz. Bu sır. Ayrıca içinde azgın teke otu olarak bilinen kişkiş otu var. Doğal bir çikolatadır. Bununda adını Zıp zıp koyduk. Birinci hoplatır, ikinci zıplatır diyoruz"

Ordu'da doğal Zıp Zıp çikolatası üretildi

PAZARLAMAYI DÜŞÜNÜYORUZ

İsmet Erçal, "AR-GE çalışmalarımız bitti. Bugün ilk üretimi gerçekleştirdik. Öncelikli olarak Türkiye piyasasına vereceğiz. Yurt dışından ise Dubai ve Kore´den talep var. Bu mamulün önceden göstermiş ve beğeni kazanmıştı. Avrupa ve Arap ülkelerine de pazarlamayı düşünüyoruz" dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir