taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.2815
5.99905
1340.245
101742.14
227.715

Ordu'da okul koridorunda sanat atölyesi

Ordu'da Eczacı İlhan Hazinedar Ortaokulu öğrencileri, 2023 Vizyonu çerçevesinde okulun koridorunda oluşturulan sanat atölyesinde, çeşit çeşit enstrümanlar sayesinde yeteneklerini keşfediyor.

Haber Merkezi | 12.02.2019 - 12:17..
Whatsapp ile paylaş

Okulda oluşturulan atölyelerle, televizyon, telefon gibi araçlar başında uzun zaman geçirme alışkanlığından kurtulan öğrenciler, yorucu ders programları ve sınav stresinden de kendilerini rahatlatıyorlar.

Okulun koridorunda oluşturulan sanat atölyesinde, hem hoşça vakit geçiren hem yeteneklerini sergileyen öğrenciler hem de el becerilerini geliştiriyorlar.

ÖĞRENCİLER SANATA YÖNLENDİRİLİYOR

Eczacı İlhan Hazinedar Ortaokulu Müdürü Kadir Başdağ, günümüzde öğrencileri olumsuz etkileyen ve hayatla bağlantılarını koparan tablet, televizyon, telefon yüzünden akranlarıyla iletişimlerinin zayıfladığını gözlemlediklerini, bu nedenle öğrencileri sanata, spora,kültürel faaliyetlere yönlendirerek boş vakitlerini dolu dolu geçirmelerini sağladıklarını söyledi.

Ordu'da okul koridorunda sanat atölyesi


ÖĞRENCİLER YETENEKLERİNİ SERGİLİYOR

Öğrencilerin sanat sokağı koridorunda bir yanda resim, bir yanda bağlama, gitar, flüt, keman, piyano ve melodikayı ustalıkla çalarak becerileriyle örnek oluşturduklarını belirten Başdağ, "Sanat atölyemizde çarşamba günleri yapılan etkinliklerde, öğrencilerimiz yeteneklerini sergilerlerken, özgüvenlerini de kazanmış oluyorlar. Aralarındaki olumlu etkileşim de gelişiyor. Diğer öğrencilerin de sanata ilgi duymasını sağlayan bu projede, şu ana kadar birçok program yapıldı. Okulumuzda sanatın en güzel sokağında, yeni yetenekler boy göstermeye başladı." dedi.

Ordu'da okul koridorunda sanat atölyesi


ÖĞRENCİLER MEMNUN

Her haftaç çarşamba günü sanat atölyesine giderekç çeşitli enstrümanlar çalan öğrenciler ise memnuniyetlerini dile getirerek hem stres attıklarını hem de el becerilerini geliştirdiklerini ifade ettiler.

Ordu'da okul koridorunda sanat atölyesi

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir