taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3338
6.09125
1221.4505
93616.45
209.498

Orhan Pamuk: Kandırılmış hissetmiyorum

1 Kasım seçimlerinde HDP'ye oy verdiğini belli eden Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, "Kendimi kandırılmış hissetmedim" dedi.

Haber Merkezi | 02.02.2016 - 20:59..
Orhan Pamuk: Kandırılmış hissetmiyorum

ENSONHABER.com

Seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kızgın olanların yanında yani HDP'nin yanında olacağını belirten Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk, CNN Türk'te Mirgün Cabas'ın sunduğu Her Şey programına konuk oldu.

Mirgün Cabas'ın "Şimdi Türkiye'de çok ilginç bir durum var. Türkiye'nin nüfusunun neredeyse yarısı belki daha fazlası kendini kandırıldığını düşünüyor. Kimi diyor ki: hükümet beni kandırdı, cemaat beni kandırdı, HDP'ye oy verdim beni kandırdı.. Siz kandırılmışlık hissi yaşıyor musunuz?" sorusu üzerine Pamuk, şunları söyledi:

"KANDIRILMIŞ HİSSETMEDİM"

"Kendimi kandırılmış hissetmedim. Kandırılmış gibi düşünenler siyasi partilerifutbol takımı gibi düşünüyor. Bazısı Fenerbahçelidir hayatı boyunca asla değiştirmez onu anlıyorum ben de Fenerbahçeliyim, Fenerbahçe en kötü şeyi yapsa yine Fenerbahçeli olurum ama ben futbol takımı tutar gibi siyasi parti tutmuyorum.

Orhan Pamuk: Kandırılmış hissetmiyorum

"ALDATILDIM LAFINDA HUSUMET VAR"

Hiç bir siyasi partiye inanmıyorum, zaten demokrasinin temeli bu değil midir? Seçmen hiçbir zaman bir siyasi partiye sonuna kadar bağlı değildir, beğenmiyorsa öbürüne gider. Bence aldatıldım lafında aydınlara, düşünenlere karşı bir husumet var"

Orhan Pamuk: Kandırılmış hissetmiyorum

Orhan Pamuk: Kandırılmış hissetmiyorum

Orhan Pamuk oy vereceği partiyi belli etti haberiOrhan Pamuk: Kandırılmış hissetmiyorum

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)