taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9448
6.5446
1568.77
120140.5
299.892
54844.93

Osman Baydemir: Yapacaksak biz yapacağız

Baydemir, ''Kimse dışarıdan gelip buraya ağır sanayi hamlesi yapmayacak, yapacaksak biz yapacağız'' dedi.

06.10.2011 - 14:54..
Whatsapp ile paylaş

Osman Baydemir: Yapacaksak biz yapacağız

Diyarbakır Sanayici ve İşadamları Derneği (DİSİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı, başlattığı ''İşletme Ziyaretleri'' kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir ve bazı işadamlarıyla birlikte Karavil Grubu ziyaret etti.

"SİZİNLE GURUR DUYUYORUM"

Baydemir, burada yaptığı konuşmada, bu ziyaretlerin işadamlarının birbirleri ile tanışması ve kaynaşması açısından çok önemli olduğunu kaydetti.

Karavil Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Karavil'e ''Sizinle gurur duyuyorum'' diyerek konuşmasını sürdüren Baydemir, Karavil gibi yüzlerce firmanın olmasını temenni ettiğini söyledi.

"YAPACAKSAK BİZ YAPACAĞIZ"

Baydemir, şöyle dedi: ''Kimse dışardan gelip buraya ağır sanayi hamlesi yapmayacak, yapacaksak biz yapacağız. Karavil, Jibber bunlar bunun birer ispatıdır. Ben geleceğe umutla bakıyorum. Sorunlara çözüm bulabilmek için beraber silkinmemiz ve sonuç alıncaya kadar durmamamız lazım. Şu anda tüm sıkıntıları biliyoruz. Bununla ilgili her bakanlık görevini yaparsa 5 yılda tüm sorunlar aşılır. Elbette ki bölgedeki gelişmeler buraya da sirayet ediyor, etmiyor demek yanlış olur. Biz yerel yönetimler olarak yatırım yapan firmaların yanındayız. 10 kişiye ekmek vermek çok önemlidir. Yaşadığınız sıkıntıyı kendi sıkıntımız olarak göreceğiz ve bunu aşmak için üzerimize düşeni yapacağız. Bütün zorluklara rağmen yatırım yapan, risk alan bütün yatırımcılara teşekkür ediyorum.''

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir