Petrol
92.66
-0.03%
Euro
18.2425
-0.02%
Dolar
17.9248
0.06%
Altın
1.023
0.14%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
432.897
-0.34%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C

  BMW i3'ün kalbinde Dassault'nün CATIA uygulaması var

  BMW i3 elektrikli otomobilini geliştirmek için Dassault Systèmes çözümlerini kullanıyor.
  • 27.05.2014 - 14:50
  BMW i3'ün kalbinde Dassault'nün CATIA uygulaması var

  BMW i3 ün kalbinde Dassault nün CATIA uygulaması var #1

  Dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Dassault Systèmes, lider Alman otomobil üreticisi BMW Group'un, devrim niteliğindeki hafif ve emisyonsuz BMW i3 elektrikli otomobilini geliştirmek için Dassault Systèmes' CATIA Composites uygulamalarından faydalanıyor.

  Dassault Systèmes Başkan Yardımcısı Monica Menghini, "BMW Group, kompozit parçalar ve yapılar tasarlamak ve üretmek için Dassault Systèmes'in kapsamlı ve entegre endüstriyel çözüm deneyimlerinden faydalanıyor" dedi.

  Dassault Systèmes CATIA CEO'su Philippe Laufer ise şunları söyledi: "Kompozit yapıların kullanılması araç üreticilerine, gitgide daha da zorlayıcı hale gelen yasal hedefleri karşılarken yeni mobilite deneyimleri oluşturmak için ihtiyaçları olan yenilikçilik alanını sağlıyor. Endüstri liderleriyle ortaklıklar kurarak kompozit malzemeler için entegre tasarımlar hazırlama ve çözümler oluşturmaya yönelik uzun vadeli yatırımlarımız, BMW Group'un seri kompozit yapı üretimini son derece etkileyici bir şekilde yenilemesine yardımcı oldu. Bu; CATIA uygulama portföyü ile Deneyim Çağına tasarımı dahil etmeye yönelik bağlılığımızın bir diğer göstergesidir." dedi.

  FİBER MALZEMELERİN KONUMU GÖRSELLEŞEBİLİYOR

  CATIA Composites Tasarım uygulamaları ile kompozit üretim kısıtlamaları, kavramsal aşamanın henüz başında dahil edilerek tasarım yinelemelerinin artmasını ve tasarım ve üretim arasındaki işbirliğinin erken başlamasını sağlıyor. Tasarımcılar ve üreticiler ayrıca, üretim sürecini gerçekçi bir şekilde tecrübe ederek fiber malzemenin konumunu görselleştirebiliyor. Bu, son üretim ve amaçlanan tasarım arasındaki farklılık nedeniyle güç, kalite ve üretimi zayıflatacak herhangi bir kusurun tespit edilmesine yardımcı oluyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir