Euro
10.3641
-0.18%
Dolar
8.547
-0.12%
Altın
510.13
-0.26%
Borsa
1.442
-0.03%
Bitcoin
333.110
-1.92%
18ºC
İstanbul
Çok bulutlu 18 C

  Elektrikli otomobil makam aracı olacak

  Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, üniversitenin teknokentinde üretilen elektrikli otomobilin makam aracı yapılacağını açıkladı.
  • 29.10.2014 - 11:37
  Elektrikli otomobil makam aracı olacak

  arac

  Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, üniversite teknokentinde ülkeyi ileri götürecek projeler üzerinde çalışmalar yapıldığını ifade ederek, savunma sanayiinden mühendisliğe, bilişimden tıp bilimlerine kadar pek çok alanda ürünlerin geliştirildiğini söyledi.

  TAMAMEN YERLİ

  Teknokent bünyesinde tamamen yerli imkanlarla, yerli tasarımla ve yerli mühendislerle "elektrikli otomobil" üretildiğini bildiren Tuncer, otomobil için Hacettepe Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü'nden çok sayıda öğretim üyesinin görev yaptığını belirtti.

  ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLERİN EN GÜÇLÜSÜ

  Arabanın bazı parçalarının Ostim ve İvedik organize sanayi bölgelerinde üretildiğini dile getiren Tuncer, "Teknokentimizde üniversitemizin desteğiyle geliştirilen elektrikli otomobili bizzat kullandım. Çok yüksek hız yapabiliyor. Bugüne kadar üretilen benzer elektrikli otomobiller arasında en güçlüsü diyebilirim. Yakıt tasarrufunda ise çok etkileyici sonuçlar ulaşıyor bize. Örneğin Ankara - İstanbul arasında harcanan yakıt 7 TL olacak."

  Elektrikli otomobil makam aracı olacak #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir