Petrol
113.99
2.71%
Euro
17.5466
0.12%
Dolar
16.6708
0.88%
Altın
974.4
0.57%
Borsa
249
-1.54%
Bitcoin
344.093
-1.24%
24ºC
İstanbul
Bulutlu 24 C
  Ford, Fiat ve General Motors ABD'de üretime başlıyor

  Ford, Fiat ve General Motors ABD'de üretime başlıyor

  Ford, Fiat Chrysler Automobiles ve General Motors, ara verdikleri üretime bu hafta yeniden başlayarak normale dönüş planları yapıyor.
  • Haber Merkezi
  • 20.05.2020 - 09:05

  Koronavirüsün en fazla etkilediği ülke olan ABD'de, vaka sayısı 1 buçuk milyonu geride bıraktı.

  Ülkedeki otomobil üreticileri ise salgının etkilerini en aza indirmek için yeniden üretime başlamanın planlarını yapıyor.

  Bazı tedarikçiler ve otomotiv üreticileri, verilen 2 aylık aranın ardından geçtiğimiz hafta üretime yeniden başladı.

  Bu kapsamda; Chevrolet Suburban SUV, Ford F-15 pick-up ve Jeep Wrangler gibi kârlılığı yüksek olan araçların üretimi üzerine yoğunlaşılacak.

  fiar

  Ford’un Kentucky fabrikasında 14 bin çalışan bulunuyor. Marka, bu tesiste Super Duty diye geçen çift dingilli ve daha güçlü olan pikap modellerini üretiyor. Ayrıca Expedition ve Lincoln Navigator SUV modellerinin üretimi de burada gerçekleşiyor.

  VARDİYALI ÇALIŞMA SİSTEMİ UYGULANACAK

  Ford sözcüsü, yaptığı açıklamada, fabrikaların 3 vardiya çalışırken üretime ara verdiğini ve başlangıçta biri çift vardiya ve diğeri tek vardiya olarak çalışacağını açıkladı.

  GM ise hafta başından itibaren birden fazla fabrikasını, sadece günde bir vardiya çalıştıracak biçimde açacak. Markanın Flint, Michigan ve Fort Wayne, Indiana tesislerinde 1.600 çalışanı bulunuyor.

  generalmotors

  SAĞLIK ÖNLEMLERİ ÖN PLANDA

  Otomotiv firmaları, güvenlik önlemleri adı altında birçok yeni yönetmelikle karşı karşıya. Vücut ateş ölçüm kontrolleri fabrika girişlerine yerleştirilen termal kameralarla yapılıyor, maske ve yüz koruma siperleri, eldivenler ve dezenfeksiyon sıvıları en önemli notlar olarak öne çıkıyor. Ayrıca üretim alanı içerisinde sosyal mesafeye de dikkat edilecek.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir