Dolar
7.3008
1.3352%
Euro
8.6084
1.4818%
Altın
1932.64
1.0779%
Borsa
1114.18
0.372%
G. Altın
453.866
2.5016%
Bitcoin
83918.93
3.0243%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C

  Hyundai HCD-14 Genesis'i tanıttı - Foto Galeri

  Hyundai yeni premium konsepti HCD-14 Genesis'i Detroit'te tanıttı.
  • 15.01.2013 - 16:46
  Hyundai HCD-14 Genesis'i tanıttı - Foto Galeri

  Hyundai HCD-14 Genesis i tanıttı - Foto Galeri #1

  2009 yılından itibaren tasarım çizgilerini değiştirerek global anlamda önemli bir ilerleme kaydeden Hyundai, 2013 yılına hızlı bir giriş yaparak tüm dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Son olarak "HCD-14 Genesis" konseptiyle dünyanın en önemli fuarlarından birisi olarak gösterilen NAIAS 2013 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı'nda gelecek hakkında ipuçları sunan Hyundai, modern premium felsefesine bir kez daha ağırlık verdi.

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN..

  Hyundai'nin yeni nesil teknolojili çevre dostu elektrikli otomobiller kuşağına dahil olan "HCD-14" konsepti, aynı zamada global anlamda lüks segmente hızlı bir yanıt olarak dikkat çekiyor. Kendi lüks bakış açısını Amerika gibi ciddi bir pazarda gözler önüne seren Hyundai, aynı zamanda diğer pazarlarda da etkili olacak modeller için iyi bir zemin hazırlamış oldu. Detroit Cobo'da gerçekleştirilen
  dünya prömiyerinde konsept modelin dışında, Amerika, Çin ve Orta Doğu pazarlarında etkili olan Genesis ve Equus gibi lüks segmentin diğer oyuncuları da başroldeydiler.

  Hyundai Motor Company Uluslararası Operasyonlar Bölüm Başkanı ve COO'su Tak Uk Im, " Hyundai Genesis ve Equus modelleri artık global lüks pazarın ciddi yarışmacıları olarak kabul ediliyor. "HCD-14 Genesis" adlı yeni konsept aracımız ise bugün Hyundai'nin premium marka imajını yükseltmek için hazırladığımız en önemli yeniliklerden birisi. Hyundai markası olarak daima yeniliklere ve üst düzey kaliteye odaklanmak niyetindeyiz" dedi.

  2012 yılında Kore dışındaki pazarlarda Genesis ve Equus gibi üst düzey modellerle önceki yıla göre yüzde 24 artış sağlayan Hyundai, özellikle Orta Doğu'da her iki modelle birlikte bu satışları 4.132 adetle yüzde 45 oranında artırdı.

  Amerika da Hyundai'nin Kore'den sonraki en büyük lüks pazarı durumunda yer alıyor. İstikrarlı büyümesini hızla sürdüren Hyundai, pazar payını aynı doğrultuda genişleterek stratejik vizyon değerleri bakımından ünlü Alman rakiplerini de geride bırakmış oldu.

  PLUG-IN HYBRID ELEKTRİKLİ OTOMOBİL (PHEV)

  Hyundai bu fuarda ayrıca ilk kez PHEV sistemini de görücüye çıkarmış oldu. Orta büyüklükteki bir sedan konseptine dayanarak yakın gelecekte seri üretime geçmeye hazırlanan Hyundai, 2.0 litrelik GDI motorla güçlendirilmiş yeni nesil PHEV sistemiyle tam elektrikli haldeyken tek bir şarjla 32 km yol yapabiliyor. Pil gücü belirli bir seviyeye düştüğünde, otomatik olarak daha uzun sürüş mesafeleri sağlayan hibrid moduna geçen otomobilin bu pili yaklaşık üç saat içinde evde şarj edilebilme imkanı da sağlıyor.

  "HCD-14 GENESIS" KONSEPT

  Akıcı hassas bir tasarıma sahip olan yeni "HCD-14 Genesis" konsepti sıvı-metal tasarım dilini yansıtıyor. İşçilik kalitesinin gelişimini de gözler önüne seren bu konsept, cesur bir gövdeye ve özellikle ön kısımda oldukça dikey bir ızgaraya sahip. Yan görünüm siluetine bakıldığındaysa klasik spor sedan formunu arka tarafa doğru ilerlediğinde coupe ile birleştiren bir ambiyans hakim.
  Arka bagaj kapağının köşeleri ve stopların birleşme noktasında oldukça kaslı bir görünüm sunan aracın uzunluğu da iç mekanının genişliği ve heybeti hakkında ipuçları sunuyor. Ayrıca bagaj kapağının dışa doğru keskin bir şekilde belirmesi de aracın coupe-sedan formunu destekleyen en önemli detaylarından birisi. Devasa jantlar üzerinde yürüyen konsept, karbon fiberle desteklenen parçalara da sahip.

  Görüş Bildir