Petrol
96.09
-0.52%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
387.728
-6.80%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 22 C

  İşte gerçek hızlı ve tüplü - İZLE

  Van’da yaşayan İranlı vatandaş arabasına kurduğu tüplü yakıt sistemi ile görenleri şaşkına çevirirken, faciaya da davetiye çıkarıyor
  • İHA
  • 28.07.2015 - 10:50
  İşte gerçek hızlı ve tüplü - İZLE

  İşte gerçek hızlı ve tüplü - İZLE #1

  Otogaz fiyatlarının yüksek oluşundan şikayetçi vatandaşlar daha ucuz yakıt için farklı yöntemlere başvuruyor.

  Van’da da bu anlamda bir çok kişi arabasına ikinci bir sistem kurarken, mutfak tüpü ile trafikte facialara da davetiye çıkarıyor.

  ARACINA TÜP TAKTIRDI

  Pahalı benzinden bıkan vatandaş, çareyi aracına gaz tankı taktırmakta bulurken, LPG'li sistemler, lüks arabalara bile yayılmaya başladı. Van’da yaşayan İranlı vatandaş, arabasının motoruna kurduğu sistem ile evde tüp değiştirir gibi arabasında bu işlemi gerçekleştiriyor.

  İşte gerçek hızlı ve tüplü - İZLE

  ÖN KOLTUĞA TÜP KOYDU

  Fiyat farkı, kaçak dolumu teşvik ederken, faciaya davetiye çıkaran dolum, basit bir aparatla yapılıyor. Mutfak tüpüne otogaz doldurulabilmesi için yardımcı bir parça kullanılıyor. Tüpün başına detantör yerleştiriliyor, ona bağlanan hortumun diğer ucuna ise arabalara takılan dolum ağzı monte ediliyor. Bir çok araçta bazı sürücüler sistemi aracının bagajına kurarken, İranlı vatandaş ise motora kurduğu sistemin tüp değiştirmek için diğer ucunu ön koltuğa kadar uzatmış durumda.

  İşte gerçek hızlı ve tüplü - İZLE #2

  Seyir halinde sallanan tüpün olası bir durumda patlaması halinde facianın hangi boyutlarda olacağı tahmin edilemezken, yasağa ve tehlikesine rağmen uygulama giderek yayılıyor.

  Doldurulması 60 TL’yi bulan ve normal mutfak tüpü ile arasında 25-30 TL fark bulunan işlemin daha ucuza gelmesinden dolayı vatandaş LPG dolumundan vazgeçmiyor.

  TÜP BİTENE KADAR YOLA DEVAM EDİYOR

  Yaptığı sistem ile ilgili açıklamalarda bulunan araç sahibi Huseyin Fruhide, yaptığı sistemin buradaki sistemlerle aynı olduğunu sadece kendisinin ön tarafa getirdiğini belirtti. Deponun bir müddet önce bozulduğunu ve yolda kaldığını belirten Huseyin Fruhide, kurduğu sistem ile artık yolda kalmadığını, tüp bitene kadar yola devam ettiğini ifade etti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir