Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
361.799
0.19%
25ºC
İstanbul
Bulutlu 25 C

  Kağan Dağtekin'den üst düzey motivasyonun sırları

  Borusan Otomotiv Premium Kiralama Genel Müdürü Kağan Dağtekin, "Üst Düzey Motivasyonun Anahtarı" ile ilgili çarpıcı araştırma sonuçlarını açıkladı.
  • Haber Merkezi
  • 13.02.2015 - 11:58
  Kağan Dağtekin'den üst düzey motivasyonun sırları

  ayse arman

  İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen İnsan Kaynakları Zirvesi 2015'te "Üst Düzey Motivasyonun Anahtarı" oturumunda, Hürriyet gazetesi yazarı Ayşe Arman moderatörlüğünde, Borusan Otomotiv Premium Kiralama Genel Müdürü Kağan Dağtekin, Üst Düzey Motivasyonun Anahtarı ile ilgili çarpıcı araştırma sonuçlarını açıkladı.

  ÜCRET MOTİVASYONA YETMEZSE..

  Ücretin motivasyona yetmediği yerde yan hak dediğimiz şey devreye giriyor. Yemek, ulaşım, sağlık sigortası, cep telefonu, hayat sigortası, esnek çalışma saatleri, bireysel emeklilik, telefon, spor salonu üyeliği, kurum çalışanına özel indirim uygulamaları derken yaratıcılıkta sınır tanımayan versiyonlarının da uygulandığını görmek mümkün.

  Kağan Dağtekin den üst düzey motivasyonun sırları #2

  YAN HAKLAR

  İster işe alım sürecinin son aşaması olan teklif değerlendirme aşamasında, ister çalışan performansının ve bağlılığının ortaya çıkacağı her alanda, bu yan haklar çalışanlar açısından ister istemez kıyas ediliyor. Adaylar tekliften dönüyor, çalışanlar İK’nın hiç öngörmediği bir sebepten rakip firmaya geçiyorlar. Bu tercihlerin çoğunda da yan haklar oldukça etkili oluyor.

  “Hangi yan hak üzerinde iyileştirme yapsak çalışan motivasyonunu daha etkin bir şekilde artırabiliriz? Üst düzey yöneticilere ne yapsak motivasyonları & bağlılıkları artar?” sorularına katkı sağlayacak bir araştırma yapıldı. Ipsos tarafından yürütülen bu araştırmaya, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin yöneticileri ile İnsan Kaynakları yetkilileri katıldı.

  Kağan Dağtekin den üst düzey motivasyonun sırları #3

  Kağan Dağtekin'den üst düzey motivasyonun sırları İZLE

  ARAŞTIRMA SONUÇLARI

  Araştırma sonuçlarına göre, motivasyonu arttırmada araç kullanımının önemli bir etkisi bulunuyor. İşletmelerde premium araç kullanımı hem üst düzey yöneticilerin motivasyonunu ve bağlılıklarını arttırıyor, hem de şirket imajını iyi yönde etkiliyor.

  İşletmelerde premium araç kullanımı;

  -Güçlü şirket imajı sağlıyor,

  - Kurumsal itibarı arttırıyor,

  -Çalışanına değer veren kurum imajını destekliyor,

  -Güvenilir bir şirket imajını yansıtıyor,

  -Başarılı ve kazancı yüksek bir şirket algısı veriyor.

  Kağan Dağtekin den üst düzey motivasyonun sırları #4

  "SADECE BİR ARAÇ DEĞİL MÜHENDİSLİK HARİKASI ALIYORSUNUZ"

  Öte yandan Borusan Otomotiv Premium Kiralama Genel Müdürü Kağan Dağtekin premium araç kullanımıyla ilgili, "Bu otomobillere daha fazla para ödüyorsunuz ama otomobilleri üreten firmalar parayı alıp ceplerine koymuyorlar. Yani siz sadece bir araç değil bir mühendislik harikası da alıyorsunuz." açıklamasında bulundu.


  Görüş Bildir