Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
584.524
-0.30%
15ºC
İstanbul
Hafif yağmur 15 C
  Toyota RAV4 en yüksek güvenlik puanını aldı

  Toyota RAV4 en yüksek güvenlik puanını aldı

  Japonya'daki gerçek trafik kazalarını kriter alan JNCAP, üstün güvenlik performansına sahip Toyota RAV4 modeline en yüksek puanı verdi.
  • Haber Merkezi
  • 01.06.2020 - 08:26

  Japonya Araç Değerlendirme Programı JNCAP, çeşitli güvenlik tehditlerine karşı performans için yeni otomobil tasarımlarını değerlendiriyor.

  EN YÜKSEK PUANI TOYOTA RAV4 ALDI

  Toyota'nın açıklamasına göre, test metotlarını ve değerlendirme standartlarını her yıl daha da zorlaştıran ve Japonya'daki gerçek trafik kazalarını kriter alan JNCAP, üstün güvenlik performansına sahip Toyota RAV4 modeline en yüksek puanı verdi.

  JNCAP, her yıl yükselttiği çarpışma güvenliği kriterlerini bir kez daha revize ederek yaşlanan nüfusun sürüş kondisyonlarını testlere daha iyi yansıtmaya ve insan vücuduna daha yakın özelliklere sahip mankenleri testlere adapte etmeye başladı.

  toyota

  JNCAP, önleyici güvenlik performansı değerlendirmesine geçen yıl, gece sokak lambaları altında yayaları algılayan otomatik fren sistemlerini de eklemişti.

  Bu yıl ise standartları zorlaştırmak adına, araştırmalara göre yoldaki yaya ölümlerinin önemli bir bölümünün gece gerçekleştiği gerçeğine dayanarak ışıklandırma olmayan bölgelerdeki yaya algılayan otomatik fren sistemlerini de testlere ekledi.

  TESTLERİ BAŞARIYLA GEÇTİ

  Gece sürüş koşullarında yayaları algılayan ön çarpışma önleyici sisteme sahip Toyota Safety Sense sayesinde yüksek güvenlik standartlarına sahip RAV4, bu yeni kriterlerden 5 yıldız alarak JNCAP'ın değerlendirmesinde en iyi dereceyi elde etti.

  TOYOTA

  Trafik kazalarında ölümler yıldan yıla azalsa da Toyota, sıfır ölümlü kaza hedefiyle Toyota Safety Sense'yi, bağlantılı teknolojilerini ve otonom sürüşü her açıdan geliştirmeye devam ederek trafik kazalarını azaltıyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir