Toyota sektöründe en fazla üretim yapan şirket oldu

Toyota sektöründe en fazla üretim yapan şirket oldu

Toyota açıklamasına göre, Sakarya'da bulunan ve halen yeni Corolla ile Verso modellerinin üretildiği fabrikada, ağustos ayında 11 bin 646 adet otomobil üretildi.

Toyota Türkiye tarafından üretilen yeni Corolla, önceki günlerde Avrupa Yeni Araç Değerlendirme Programı (Euro NCAP) tarafından yapılan güvenlik testlerinden de en yüksek derece 5 yıldızı alarak, segmentinin en güvenli aracı seçildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdürü ve Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Orhan Özer, konuya ilişkin değerlendirmesinde yaklaşık 4 bin çalışanıyla Sakarya fabrikasını "lider fabrika" sınıfına taşımayı hedeflediklerini belirtti.

'COROLLA'YA YOĞUN TALEP VAR'

Özer, Yeni Corolla ile 50'den fazla noktaya ihracat gerçekleştirdiklerini aktararak, ağustosta ürettikleri otomobillerin ihracatıyla ülkeye önemli bir katkı sağladıklarına dikkati çekti.

2014 yılında toplam üretimi 150 bine çıkarmayı hedeflediklerini kaydeden Özen, "Fabrikamızda sağlam bir kalite altyapısı ile en üst seviyede üretim yapıyoruz. Fabrikamızda ürettiğimiz Corolla modelinin Avrupa'nın en saygın değerlendirme kuruluşlarından biri olan Euro NCAP tarafından 5 yıldız ile güvenlik açısından en üst seviyede değerlendirilmesi, şahsım ve tüm çalışanlarımız için gurur vericidir. Yeni Corolla, iç ve dış pazarlarda beğeniyle karşılandı ve araca yoğun talep var" değerlendirmelerini yaptı.