Euro
9.6937
-0.04%
Dolar
8.099
-0.08%
Altın
455.35
0.1%
Borsa
1.378
0.18%
Bitcoin
512.188
4.06%
10ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 10 C

  Volvo otomatik fren sistemli kaç otomobil sattı

  Volvo, otomatik fren teknolojisine sahip bir milyon otomobil sattığını duyurdu.
  • 30.08.2013 - 11:54
  Volvo otomatik fren sistemli kaç otomobil sattı

  Volvo otomatik fren sistemli kaç otomobil sattı #1

  Volvo Car Group'un otomotiv güvenliğinde dünya lideri konumunu teyit eden bir kilometre taşı: Otomatik fren sistemleri ile donatılmış Volvo otomobil satışları bir milyonu aştı.

  Volvo Cars'ın otomatik frenleme teknolojisi, birçok dünya ilkini içeriyor: 50 km/s hıza kadar çalışan Şehirde Güvenlik-City Safety, sistemi standart olarak sunuluyor. Ayrıca, Tam Otomatik Frenli Çarpışma Uyarısı ve yine Tam Otomatik Frenli Yaya ve Bisikletli Algılama sistemleri de mevcut teknoloji içinde yer alıyor.

  Volvo otomatik fren sistemli kaç otomobil sattı #2

  Volvo Car Group Kıdemli Güvenlik Danışmanı Thomas Broberg, bu sistem hakkında "Son raporlar, çığır açan otomatik fren teknolojimizin arkadan çarpmayla ilgili kazaları yüzde 20 oranında azaltmaya yardım ettiğini gösteriyor. Otomatik fren sistemleriyle donatılmış bir milyon adet Volvo yollarda ve bizi 2020 yılından sonra hiç kimsenin bir Volvo otomobil içinde ölüm ve ciddi yaralanma riski taşımaması yönündeki vizyonumuza doğru emin adımlarla götürüyor" açıklamasında bulundu.

  OTOMATİK FREN VERİMLİLİĞİ

  Volvo Cars'ın otomatik fren yaklaşımının etkinliği, son zamanlarda aşağıdaki konularda ön plana çıkmıştır:

  - Çığır açan Şehirde Güvenlik teknolojisinin faydaları (düşük hızlarda otomatik fren özelliği) sigorta talep frekanslarında önemli bir azalma olduğunu belirten 2011 IIHS (Otoyol Güvenliği için Sigorta Enstitüsü) raporunda belgelenmiştir.

  - İsveç sigorta şirketi Volvia tarafından 2012 yılında yapılan benzer bir çalışma, Şehirde Güvenlik sistemiyle ile donatılmış bir Volvo'nun otomatik frensiz otomobillere göre yüzde 23 oranında daha az arkadan çarpışmalara karıştığını göstermektedir.

  - İsveç sigorta şirketi Folksam'ın bulgularına göre Şehirde Güvenlik sistemi, 50 km/s hız sınırı olan yollarda, arkadan çarpmayla yaşanan kazalarda yaralanma riskini yüzde 64 oranında azaltıyor. Şehirde Güvenlik, sisteminin aktif olduğu durumlarda, kazadan tamamen kaçınılmamışsa dahi yaralanma vakalarının yüzde 40 oranında azaldığı da şirketin elde ettiği veriler arasında.

  - EuroFOT'un araştırma projeleri 2012 raporunda, Mesafe Kontrollü Hız Sabitleyici ve çarpışma uyarı sistemine sahip otomobillerin, otoyollarda öndeki araçla çarpışma riskini yüzde 42 oranında azalttığı tespit edilmiştir.

  SÜRÜCÜ İÇİN DAHA FAZLA DESTEK

  Gelecek nesil Volvo'larda mevcut güvenlik sistemlerinin geliştirilmesinin yanı sıra yeni çözümler de yer alacak. Volvo Car Group'un mevcut araştırmaları, otomatik fren teknolojisini gece sürüşleri esnasında daha verimli hale getirmeye odaklanmış durumda. Gelecek çözümler daha fazla nesne ve durumu kapsayacak.

  "Akıllı etkileşim ve yeni gelişmiş çözümlerimizle, meydana gelmesi muhtemel çarpışmaları önleme konusunda katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Yeni nesil modellerimiz, eski versiyonlarla karşılaştırıldığında, ciddi yaralanmaları üçte iki oranında azaltmıştır. Bu verileri daha da aşağı çekecek yeni çözümler üzerinde sürekli çalışıyoruz," diyor.  Thomas Broberg.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir