Petrol
109.83
0.67%
Euro
17.5452
-1.58%
Dolar
16.5889
-1.75%
Altın
979.42
-1.28%
Borsa
2554
0.00%
Bitcoin
351.456
-2.86%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  VW ticari araç 43 birincilik ödülü kazandı

  VW Amarok’tan Transporter’a, Caddy’den Crafter’a tam 43 ödül aldı.
  • 25.02.2012 - 10:10
  VW ticari araç 43 birincilik ödülü kazandı

  VW ticari araç 43 birincilik ödülü kazandı #1

  Volkswagen Ticari Araç, 2011 yılında tüm dünyada düzenlenen çeşitli organizasyonlarda Amarok, Transporter, Caddy ve Crafter modelleriyle sektörün saygın uzman yayınlardan 43 birincilik ödülü kazandı. Volkswagen Ticari Araç'ın en çok ödül toplayan modeli, 16 ödülle Amarok oldu. Transporter 13 ödülle ikinci sırayı alırken, Caddy 10 ve Crafter da 4 kez birincilik elde etti. 2011 yılında kazanılan birincilikler genel olarak üç farklı; uzman dergilere mensup gazeteciler, dergi okurları ve araç kullanıcılarından oluşan jüriler tarafından verildi.

  Çok çeşitli kriterler dikkate alındı

  Avustralya'da Amarok 'Çalılarla baş edebilen En İyi Pick Up' oldu Volkswagen Ticari Araç'ın kazandığı ödüllerde, kriterler her ülke için farklılık gösterdi. Belirli bir pick up versiyonu için UTE teriminin kullanıldığı Avustralya'da 'Yılın 4x4 UTE'si Ödülü'nü alan Amarok, Avustralyalı jürinin dikkate aldığı 'Değer', 'İş Yapma' ve 'Sağlam Yapı' gibi özelliklerin yanı sıra 'Çalılarla baş etme becerisi' kriterinde de başarıyla ayrıldı. Yine Amarok, Almanya'da ilk defa olarak, avcılık sektöründeki en çok rağbet edilen ödülü, 'Goldener Keiler' (Altın Domuz)'i aldı. 'Jäger' Dergisince verilen bu 'Avcılık Oscar'ını, profesyonel avcı ve bölgedeki avcı derneklerinin üyelerinden oluşan 6000 okurun oyları belirledi.

  2011 yılında sınıfa dahil olmasına karşılık 16 uluslar arası birincilik

  Pickup'lar arasına yeni katılmış olmasına karşın Amarok, toplamda 16 adet uluslararası birincilik ödülü alarak önemli bir başarıya imza attı. Ödül listesi, Brezilyalı dergi 'Quatro Rodas'ın verdiği 'Best Buy (En karlı alışveriş)' Ödülü'nden, Alman 'Auto Bild Allrad' dergisinin verdiği 'Allrad-Auto des Jahres' (Yılın Dört Çekeri) Ödülü'ne ve Rus dergisi 'Klakson'un 'Golden Horn' (Altın Korna) ödülüne kadar uzandı.

  Transporter ve Caravelle; ödül avcısı seri

  Almanya'da 'KEP-Transporter des Jahres' (Yılın Taşıma Aracı) ve Türkiye'de 'Otohaber' dergisi tarafından 'En İyi Hafif Ticari Araç' ödüllerinden, yine Almanya'da 'AutoStraßenverkehr' tarafından 'Bestes Familienauto' (En İyi Aile Aracı) ve Rusya'da 'En İyi Van'a kadar birçok ödülü toplayan Transporter ve Caravelle Serisi, 2011'de toplamda 13 kez tüm ilgiyi üzerine çekti.

  Üst üste sekizinci kez 'En İyi Ticari Araç' seçilen Caddy

  Volkswagen Ticari Araç'ın 2011 yılındaki ödüllerinin 10'u Caddy tarafından kazanıldı. Macaristan, Çek Cumhuriyeti, İngiltere ve Almanya'da ödüller alan Caddy, Almanya'da ticari araç profesyonelleri tarafından verilen 'Yılın Ticari Aracı' ödülünü de üst üste sekizinci kez kazanma başarısı gösterdi. Caddy, Dünyanın önde gelen teknik uzmanlık organizasyonlarından biri olan DEKRA'nın desteğiyle her yıl düzenlenen, 'lastauto omnibus', 'trans aktuell' ve 'Fernfahrer' adlı uzman dergilerin gerçekleştirdiği okur anketinde yüzde 64,9 oy oranıyla tüm araçların toplamından fazla oyla birinci oldu.

  Yeni Crafter ödülle başladı

  2011 yılındaki temel tasarım yenilemesinin ardından Crafter, dört önemli zafer elde etti. Bunlar arasında en son kazanılan prestijli Fransız otomotiv dergisi 'L'Argus'ün verdiği 'Utilitaire de l'annee 2012' ödülü öne çıkıyor.

  'What Van?'dan üç farklı ödül alan tek üretici

  Volkswagen Ticari Araç, İngiliz dergisi 'What Van?'ın 2012 Ödülleri'ni üç farklı kategoride kazanan tek üretici oldu. Amarok 'Yılın Pick-up'ı' seçilirken, Caddy 4Motion, 'Yılın 4x4 Van'ı' ve Transporter Sportline da 'What Van?' dergisinin editör ekibinin, favorileri olarak açıkladığı araç sıfatıyla 'Editörlerin Seçimi' Ödülü'nü aldı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir