Dolar
7.2651
0.5049%
Euro
8.6098
-0.0301%
Altın
2056.21
-0.3402%
Borsa
1034.4
0%
G. Altın
479.634
0.0429%
Bitcoin
85864.27
0.3532%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Yeni Chevrolet Corvette tanıtıldı

  Chevrolet Corvette'in yedinci versiyonu Detroit’te gösterişli bir etkinlikle resmen tanıtıldı.
  • 14.01.2013 - 15:27
  Yeni Chevrolet Corvette tanıtıldı

  Amerikan spor otomobilinin yedinci versiyonu bu yılki Detroit Otomobil Fuarı öncesi Detroit'te gösterişli bir etkinlikle resmen tanıtıldı. Yeni Corvette orijinal modelin New York'ta tanıtıldığı tarihin 60. yıl dönümünde tanıtıldı.

  Yeni Chevrolet Corvette tanıtıldı #1

  Corvette Stingray'in bu ismi hak etmek için çarpıcı bir görünüme sahip olması gerekiyordu, bu yüzden tasarımcılar karbon fiber motor kapağı ve çıkarılabilir tavan paneli içeren keskin hatlara sahip bir gövde yaratmışlar.

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN..

  DİĞER MODELLERLE DE BENZER YANLARI VAR

  Aracın Corvette olduğu ilk bakışta anlaşılsa da, diğer modellerle de benzer yanları olduğu göze çarpıyor – önü rakibi SRT Viper'ı andırıyor, ayrıca bazı açılardan bakıldığında Nissan GT-R'ye benzeyen öğeler de dikkat çekiyor. Otomobilin alüminyum şasisi önceki Corvette'e göre yüzde 57 daha sıkı ve 45 kg daha hafif.

  Stingray standart olarak 450 beygir güç ve 610 Nm tork üreten 6,2 litrelik bir V8 ile geliyor ve 0'dan 100 km/s'ye dört saniyede hızlanıyor. Bu haliyle yeni model, Corvette'in gelmiş geçmiş en güçlü standart versiyonu.

  Yeni Chevrolet Corvette tanıtıldı #2

  YAKIT TÜKETİMİ DEĞERLERİ AÇIKLANMADI

  Aracın yakıt tüketimi değerleri henüz açıklanmadı, fakat doğrudan enjeksiyon, değişken valf zamanlaması ve hafif gazda dört silindiri kapatabilme özelliği fazladan performansa rağmen daha az yakıt tüketeceği anlamına geliyor. En yeni Porsche 911'de olduğu gibi, vites düşürüldüğünde motor devrini küçük vitese göre ayarlayabilen yedi vitesli düz şanzıman, ya da altı vitesli otomatik şanzıman seçilebiliyor.

  Ayarlanabilen amortisörler ve beş sürüş modu otomobilin mevcut Corvette'e göre çok daha geniş kapsamlı bir karakter sunmasını (yarış odaklı otomobilden, rahat GT otomobiline kadar) sağlayacaktır.

  Yol tutuşunun da önemli ölçüde iyileştiği söyleniyor. Mühendisler 50/50 ağırlık dengesi sayesinde şu ana kadarki en iyi sürüş sunan Corvette olduğunu vurguluyor. Corvette'in baş mühendisi Tadge Juechter şöyle dedi: "2014 Corvette en iyi hızlanmayı, en iyi viraj tutuşunu, en büyük pist kabiliyetini, en iyi fren performansını ve muhtemelen en iyi yakıt ekonomisini sunan standart Corvette olacak."

  Eğlence faktörünü daha da artırmak isteyenler için, pist kullanımına yönelik Z51 Performans Paketi de seçenek olarak sunulacak.

  Bu paket elektronik kilitli diferansiyel, kuru karterli yağlama sistemi ve dengeyi arttıran bir aerodinamik paketi sunuyor. Corvette iç kısımda da çıtayı yükseğe çekmiş. İçeride karbon fiberin, alüminyumun ve elde dikilmiş derinin bir karışımı, ayrıca yeni koltuklar ve sürücü için sekiz inçlik bir bilgi-eğlence ekranı bulunuyor.

  Fiyatlar henüz açıklanmadı, ama yeni otomobilin bu yılın üçüncü çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor. Araç her zaman olduğu gibi Kentucky'nin Bowling Green kentinde üretilecek

  Görüş Bildir