taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3304
6.05265
1338.21
101971.29
229.425

Otoparklarda güneş enerjisi dönemi başlayacak

İstanbul genelinde hizmet veren otoparklarda, güneş enerjisiyle çalışan çevreci ve ışıklı tabelaların kullanımına başlanıyor.

23.03.2015 - 14:18..
Whatsapp ile paylaş

fg

Konuya ilişkin açıklamaya göre, katlı açık ve yol üstü otoparklarında her gün yaklaşık 150 bin kişiye hizmet veren İSPARK, çevreci projeleri hayata geçiriyor.

ENERJİ TASARRUFU SAĞLANACAK

Enerji tasarrufu sağlamak amacıyla otoparklarda pilot olarak başlatılan uygulama kapsamında tabelalar çevreci ve ışıklı tabelalar ile değiştiriliyor.

Sürücülerin araçlarını daha rahat ve kolay park etmelerine imkan sağlayan çevreci tabelalar, gün içinde güneşten aldığı enerjiyi özel bir sistemle depolayarak, hava karardıktan sonra, sürücülere park yeri bulmaları konusunda kolaylık sağlıyor.

KENT HAYATINA DEĞER KATACAK

Açıklamada görüşlerine yer verilen İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik, modern otoparkları ve teknolojik sistemleri hizmete sunarken, sürdürülebilir sosyal ve çevreci projelerle de kent hayatına değer kattıklarını belirtti.

Kısa bir süre önce başlayan uygulamanın tüm otoparklarda bu yıl tamamlanacağını kaydeden Çevik, "Güneş enerjisi ile çalışan tabelalarla hem enerji tasarrufu hem de çevreye katkı sağlayacağız. Aynı zamanda elektrikli araçlar için otoparklarımızda şarj dolum ünitelerini de vatandaşlarımızın hizmetine sunduk" ifadelerini kullandı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir