taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7451
Euro
7.3508
Altın
1662.69
Borsa
94236.34
Gram Altın
361.423
Bitcoin
49325.35

Öykü Evren: CHP benimle gurur duymalı

CHP'nin Osmangazi Belediye Meclisi'nden aday gösterilen trans birey Öykü Evren, aday olma sürecini anlattı.


Whatsapp ile paylaş

Öykü Evren: CHP benimle gurur duymalı

Öykü Evren: CHP benimle gurur duymalı

Cumhuriyet Halk Partisi Osmangazi Belediye Meclis Üyesi adaylarının açıklanması, partinin il başkanı Metin Çelik'in istifasını gündeme getirecek kadar olaylı olmuştu. Tartışmaların çıkış noktası ise Öykü Evren'in adaylık yoklamalarında 646 oy alarak genel listede 10., kadın adaylar listesinde ise 3. sırada yer almasına rağmen listeler açıklandığında 20. sıraya yerleştirilmiş olmasıydı. Bazı adayların oylarının eksik yazıldığının da gündeme geldiği yoklamada listeye hak ettiği yerden giremeyen trans birey Öykü Evren yaşadığı süreçle ilgli şehirmedya.com sitesinden Canan Güleç' konuştu.

"CHP BENİMLE GURUR DUYMALI"

O gün neler yaşandığını anlatan Öykü Evren, "Kendini yetiştirmiş eğitimli bir kadınım, benim gibi bir adayı olduğu için CHP gurur duymalı. CHP için önemli bir şans olduğuma inanıyorum" dedi.

"OSMANGAZİ'DE EŞCİNSELLER DE YAŞIYOR"

O gün yaşananların daha öncesinde de CHP Osmangazi Belediye Başkan Adayı Erkan Aydın ve CHP Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Karaca'nın kendisine karşı tepkili olduğunu hatırlatan Evren, "Her kesimin oyuna talipseniz, adaylarınızın da her kesimden olması gerek. Osmangazi'de sadece dağlılar yaşamıyor; seks işçisi kadınlar, eşcinseller, Suriyeliler, Romanlar... Kaldı ki; öncelikli seçmen olarak gördüğünüz Dağlıların da oyları garanti değil. Kontenjan listede olan Abdullah Biçen, Demokrat Parti Bursa Eski İl Başkanı. O isme yer vererek DP'lilerin sempatisini kazanmak, oylarını almak istiyor olabilirler. Pekii Osmangazi'de yaşayan bu kadar eşcinselin, transseksüelin, travestinin oyları daha az mı değerli?"

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir