taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.3216
Altın
1664.59
Borsa
94268.37
Gram Altın
358.946
Bitcoin
49055.21

Özgecan'ın ismi Mersin'de yaşatılacak

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın isminin kentte bir meydanda ya da anıtta yaşatılacağını belirtti.

AA |
Whatsapp ile paylaş

Özgecan'ın ismi Mersin'de yaşatılacak

Özgecan'ın ismi Mersin'de yaşatılacak

Kocamaz, yaptığı yazılı açıklamada, 20 yaşındaki Özgecan'ın öldürülmesinin acısını derinden yaşadıklarını ifade etti. Aslan'ın ismini, doğduğu kentte yaşatmak istediklerini belirten Kocamaz, "Özgecan kızımızın adını yaşatmak için Mersin'de bir meydana onun ismini vermeyi ya da onun adına bir anıt yaptırmayı düşünüyoruz. Bu konuyu ilk meclis toplantısında ele alacağız ve kentimizde bir meydanda veya onun adına yapılacak bir anıtla kızımızın adını yaşatacağız" ifadelerini kullandı.

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA ALARM SİSTEMİ

Kocamaz, böyle bir olayın bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirleri alacaklarını belirtti.

Öncelikli olarak toplu taşıma araçlarına bir merkezden takip edilen kamera sistemi kuracaklarını aktaran Kocamaz, şunları kaydetti:

"Toplu taşıma araçlarına kamera sisteminin yanı sıra alarm sistemi de kuracağız. Yolcular herhangi tehlikeli bir durumda alarma basacak ve en kısa zamanda müdahale edilecek. Böylece kentimizde bu tür olumsuz hadiselerin önüne geçilmiş olacak."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir