taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8868
6.5788
1276.03
96142.18
241.622

Pakistan, Hint pilotu serbest bıraktı

Pakistan, çarşamba günü ihtilaflı Keşmir bölgesi yakınlarında düşürdüğü Hint savaş uçağının pilotu Abhinandan Varthaman’ı serbest bıraktı.

İHA | 01.03.2019 - 19:03..
Whatsapp ile paylaş

asd

Pakistan ile Hindistan arasındaki krizde, tansiyon düşüyor. Pakistan, çarşamba günü ihtilaflı Keşmir bölgesi yakınlarında düşürdüğü Hint savaş uçağının pilotu Abhinandan Varthaman’ı, serbest bıraktı.

HİNDİSTAN'A TESLİM EDİLDİ

İki ülke arasındaki Wagah sınır kapısında gerçekleşen iade töreninde, Varthaman, evrak işlerinin tamamlanmasından sonra kendi ülkesinin yetkililerine teslim edildi. Varthaman’ın, sivil kıyafetler içerisinde Hindistan’a teslim edilmesi ise dikkat çekti.

Hindistan, 26 Şubat’ta Keşmir Kontrol Hattı’nın Pakistan tarafında bulunan terör örgütü kamplarına hava saldırısı düzenlediğini duyurmuştu. Pakistan tarafı ise sınır ihlalini kınayarak, ikinci bir ihlal olduğunda karşılık vereceklerini açıkladı.

Pakistan, Hint pilotu serbest bıraktı VİDEO

HİNDİSTAN - PAKİSTAN GERİLİMİ

Çarşamba günü yine Hindistan sınırı ihlal etmiş, Pakistan da 2 Hint uçağını düşürmüş, Hint pilot Abhinandan Varthaman’ı esir almıştı. Pakistan Başbakanı Imran Khan da “iyi niyet göstergesi” olarak pilotu serbest bırakacaklarını açıklamıştı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir