taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7453
Euro
7.3007
Altın
1619.33
Borsa
89552.61
Gram Altın
351.144
Bitcoin
46170.01

Papa: Hristiyanlar arasındaki bu savaş skandaldır

Papa Francesco, Ukrayna'daki savaşın Hristiyanlar arasında yaşandığını ve bunun bir skandal olduğunu söyledi.

DHA |
Whatsapp ile paylaş

Papa: Hristiyanlar arasındaki bu savaş skandaldır

Papa: Hristiyanlar arasındaki bu savaş skandaldır

Vatikan’daki (Kutsal Makam) Nervi Salonu’nda geleneksel Çarşamba kabul günü dolayısıyla binlerce inananla bir araya gelen Papa Francesco, Ukrayna’da süregelen çatışmalara da değindi.

SKANDAL BİR SAVAŞTIR

"Sevgili kardeşlerim, ben ‘zafer’ ya da ‘yenilgi’ kelimelerini işittiğimde büyük bir acı duyuyor, kalben büyük üzüntü yaşıyorum" diyen 78 yaşındaki ruhani lider, "Bunlar doğru kelimeler değil, tek doğru kelime ise barıştır. Sevgili Ukraynalı kardeşlerim bir düşünsenize; bu Hristiyanlar arasında bir savaştır. Oysa hepiniz aynı şekilde vaftiz edildiniz, ama Hristiyanlar arası mücadele veriyorsunuz. Bu skandalı bir düşünün! Dua edelim, çünkü savaş döneminde Tanrı huzurunda tek eylemimiz ancak budur" ifadeleriyle tepkisini ortaya koydu.

UKRAYNA HALKINI DÜŞÜNÜYORUM

İncil’den alıntılarla aile ve baba kavramının önemini anlatan Papa, oturumun son bölümünde ise salondakilere hitabında, şunları söyledi;

"Sevgili Ukrayna halkını düşünüyorum. Ne yazık ki oradaki durum ve taraflar arasındaki çatışma daha da kötüye gidiyor. Bilhassa çoğu sivil olmak üzere orada yaşamını yitirenler ve aileleri için dua edelim, kardeşin kardeşe uyguladığı bu korkunç şiddetin sona ermesi için Tanrı’ya yakaralım."

ÇAĞRIMI YÜREKTEN YİNELİYORUM

'Hırpalanmış toprak' olarak nitelediği Ukrayna’ya barışın gelmesinin tek yolunun, taraflar arasında diyaloğun ve uzlaşmanın sağlanması olduğunu hatırlatan Papa,“Bunun için her türlü girişimde bulunulması yönündeki - uluslararası düzeyde de - çağrımı yürekten yineliyorum" dedi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir