taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.9104
6.6308
1341.67
90787.01
254.42

Parasını kaybeden Gambiyalının yardımına polis yetişti

İstanbul'da yaşayan ve arkadaş ziyareti için geldiği Sivas'ta, halk otobüsünde 3 yıldır biriktirdiği 12 bin lirasını unutan Gambiyalı Edrissa Kabba'nın parasını, polis ekipleri buldu.

İHA | 02.02.2019 - 16:46..
Whatsapp ile paylaş

2016 yılında Gambiya'dan çalışmak üzere İstanbul'a gelen Edrissa Kabba, 3 yıl boyunca kemer ve cüzdan satarak 12 bin lira biriktirdi. Biriktirdiği para ile arkadaş ziyareti için yolcu otobüsü ile Sivas'a gelen Kabba, arkadaşıyla birlikte halk otobüsüne bindi.

POLİS EKİPLERİNE BİLDİRDİ

Bu sırada şoförle bir süre konuşan Kabba, 12 bin lirasının bulunduğu sırt çantasını halk otobüsündeki koltuğa bıraktı. Arkadaşıyla birlikte halk otobüsünden indikten sonra Kabba, sırt çantasının yanında olmadığını fark etti. Bunun üzerine Kabba, Üçlerbey Şehit Ali Yüce Polis Merkezi Amirliği'ne gelerek çantasını kaybettiğini söyledi.

Parasını kaybeden Gambiyalının yardımına polis yetişti VİDEO

Parasını kaybeden Gambiyalının yardımına polis yetişti

MUTLULUKTAN SECDE ETTİ

Sırt çantasını bulmak için çalışma başlatan polis merkezi bünyesindeki araştırma ekibi, Kabba'nın bindiği halk otobüsünü belirledi. Halk otobüsü şoförü ile irtibata geçen ekipler, 12 bin liranın bulunduğu sırt çantasını şoförden teslim aldı.

Parasını kaybeden Gambiyalının yardımına polis yetişti

"ALLAH'A ŞÜKÜR BENİM PARA BULUNDU"

Polis ekipleri tarafından karakola getirilen çantasını gören Kabba, mutluluktan karakolda secde etti. Polis ekiplerine teşekkür eden Kabba, "İstanbul'dan geldim. Otogardan otobüse binip merkeze geldim. Ama ben paramı otobüste kaybettim. Çok aradım ama bulamadım. Sonra polise geldim. Çok yardımcı oldular bana. Allah'a şükür benim para bulundu. Bu parayı 3 yıldır biriktiriyordum." dedi.

Parasını kaybeden Gambiyalının yardımına polis yetişti

Günün önemli gelişmeleri VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir