taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7469
Euro
7.3492
Altın
1662.27
Borsa
94455.24
Gram Altın
361.108
Bitcoin
49318.94

Pasifik'te cadı olarak suçlanan kadınlar cezalandırılıyor

Cadı avı yüzyıllar öncesinde kalmış gibi görünse de günümüzde hala bu korkunç olayın devam ettiği yerler bulunuyor.


Whatsapp ile paylaş

Pasifik'te cadı olarak suçlanan kadınlar cezalandırılıyor

Pasifik'te cadı olarak suçlanan kadınlar cezalandırılıyor

15’inci yüzyıldan kalma görüntülerin yaşandığı Papua Yeni Gine’de de cadı olduğuna inanılan kadınlar korkunç şekilde işkence gördükten sonra diri diri yakılıyor. 

PASİFİK'TE CADI AVI

KADINLAR DİRİ DİRİ YAKILIYOR

Cadı olarak lanetlenen kadınlar diri diri yakılıyor. Kabileler sıcak demirle kadınlara işkence yapıyor ve ardından kalabalığın ortasında ateşe veriyor. İşin bir de mezar koruyucuları kısmı var. Bazı kabileler de lanetlenen kadınların mezarlıklarını açıp ölülerin etlerini yiyor. Bu sebeple de mezar koruyucuları her gece cesetleri yemek için gelen cadılara karşı mezarlıkları koruyor. 

KIZGIN DEMİRLERLE İŞKENCE

Tüyler ürperten olayın örneklerinden birinde kadınlardan biri canlı canlı yakılmaktan son anda kurtulmuş. 15. yüzyıldan kalma sahnelerin yaşandığı Papua Yeni Gine’de cadı olmakla suçlanan kadın bir ağacın üzerine çırılçıplak soyularak oturtuluyor. Ardından kızgın demirle işkence yapılan kadını sırada bekleyen şey canlı canlı yakılmak… Bir grup kabile üyesinin arasında çaresizce bekleyen kadının suçu ise mide enfeksiyonundan oğlunun ölmüş olması…

Pasifik'te cadı olarak suçlanan kadınlar cezalandırılıyor

CADI OLMAKLA SUÇLANDI

Kadın hem 22 yaşındaki oğlunu öldürmekle hem de cadı olmakla suçlandı. Dini Korul isimli 50 yaşındaki kadın şans eseri hayatta kaldı. 10 ay hastanede tedavi gören kadın bu korkunç olayların yaşandığı köye asla geri dönmeyi düşünmüyor. Sadece Dini Korul değil, 2003 yılında Rasta Tuwa isimli bir kadın da vudu büyüsü yapmakla suçlandığı için korkunç bir işkenceye maruz kaldıktan sonra bir eli ve diğer elindeki bazı parmakları kesilmiş. Benzer şekilde bir ağacın üzerine oturtularak işkence gören kadına bunları yapanlardan biri de kendi kocası. Rasta Tuwa da asla evine dönmeyi düşünmüyor.


YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir