taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3527
6.1069
1221.285
93616.45
210.045

Payitaht Abdülhamid Fransa'da gündem oldu

TRT’nin iddialı dizisi “Payitaht Abdülhamid” Fransız ARTE Kanalı’nda yayınlanan “28 Dakika” adlı programa konu oldu.

27.09.2017 - 19:30..
Payitaht Abdülhamid Fransa'da gündem oldu

TÜRK DİZİLERİ DÜNYAYI FETHEDİYOR

Payitaht Abdülhamid’in öne çıkarıldığı program “Türk Dizileri Dünyayı Fethediyor” başlığıyla işlendi. Programda Türk dizilerinden bahsedilirken, TRT1’de yayınlanan ve büyük beğeni toplayan Payitaht Abdülhamid’e özel vurgu yapılması dikkat çekti.

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD BİRÇOK REFERANS İÇERİYOR

Programı hazırlayan gazeteci Nadia Daam, bu dizilerin bir ortak noktasının Türk milli kimliğinin tanıtımını yapması olduğunu belirtirken, “Payitaht Abdülhamid dizisi aynı zamanda günümüz Türkiye’si ile ilgili olduğu kadar İslam’la da ilgili birçok referans içermektedir.” şeklinde konuştu.

Payitaht Abdülhamit Fransızları rahatsız etti VİDEO

Payitaht Abdülhamid Fransa'da gündem oldu

"HER EVE GİRECEĞİZ"

Ayrıca Türk dizilerinin yabancı ülkelerde hemen her yerde yayınlandığının belirtildiği programda Orta Doğu, Balkanlar ve Kuzey Afrika’da Türklerin yumuşak gücünü oluşturduğu; hükümetin de bunu gizlemeden “hemen her eve gireceğiz” şeklindeki açıklamalarına değinildi.

Türklerin dizi izlemeyi çok sevdiği ve haftada 50 civarında dizi yayınlandığına dikkat çekilen programda bu yumuşak güç ve ulaştığı yerlerin gözden kaçırılamayacak kadar etkili olduğu vurgulandı.

TÜRK DİZİLERİ DÜNYADA YAYILIYOR

28 dakika adlı programda uzmanlar tarafından, Türk dizilerinin dünyada azımsanamayacak bir etkisi olduğunun altını çizilirken, Türkiye’nin dizilerinin üzerinden kültürel tanıtımının yapıldığı belirtildi.

FRANSIZLAR TÜRK DİZİLERİNDEN NEDEN RAHATSIZ

Programda TRT’nin tarihi dizilerine özel vurgu yapılarak kesitler sunulması ve Türkiye ile ilgili diğer yorumları, Fransızlar Türk dizilerinden neden rahatsız oluyor sorusunu akla getiriyor. 2016 yılı itibariyle Türkiye’de dizi sektörü son yıllarda büyük atılım göstererek dünyanın dört tarafına ihraç ediliyor.

TRT’nin iddialı yapımları batılı dizilerden farklı olarak olayları bölge insanının bakış açısıyla, gözüyle işliyor. Hal böyle olunca bu diziler Ortadoğu ülkeleri olmak üzere yayınlandığı ülkelerde de büyük ilgi görüyor.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)