taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.6475
Euro
7.2817
Altın
1595.15
Borsa
88949.11
Gram Altın
340.59
Bitcoin
41944.98

Pegaus uçağı korsanı Kozlov'dan ilk açıklama

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgusu süren Ukrayna vatandaşı Artem Kozlov tarafından dün gerçekleşen uçak kaçırma girişimiyle ilgili ilk ifadesini verdi.


Whatsapp ile paylaş

Pegaus uçağı korsanı Kozlov'dan ilk açıklama

Pegaus uçağı korsanı Kozlov'dan ilk açıklama

Emniyet yetkililerinden edinilen bilgiye göre; 45 yaşındaki Kozlov'un uçakta ayağa kalkarak kargo bölümünde bomba olduğunu söylediği ve elindeki telefonla bombayı patlatacağını dile getirerek uçak kaçırma girişiminde bulundu. Elindeki telefon ile bombayı etkin hale getireceğini söyleyen ve Soçi'ye gitmek isteyen 45 yaşındaki Kozlov'un girişimi pilotun İstanbul'a inmesi nedeniyle sonuçsuz kaldı.

KORSAN KOZLOV'UN İFADESİ

Yapılan operasyon sırasında çıkan arbedede hafif şekilde yaralanan Artem Kozlov'un tedavisinin ardından gece Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Kozlov'un ilk ifadesinde ülkesinde ve 'Rusya'daki tutukluların serbest bırakılması' için böyle bir girişimde bulunduğunu söylediği öğrenildi. Ukraynalı Kozlov'un herhangi bir tutuklu yada grup ismi vermediği kaydedilirken bir 'terör' kaydının tespit edilemediği de dile getirildi. Kozlov'un emniyetteki işlemlerinin ardından yarın öğleden sonra Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilmesi bekleniyor.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir