taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.7342
Euro
7.2869
Altın
1618.28
Borsa
89552.61
Gram Altın
350.572
Bitcoin
45018.05

Pendik'te tapu için görülmemiş hız

Pendik Belediyesi, mülkiyet sorununu çözdüğü üç mahallede vatandaşlara tapularını kazandırıyor.


Whatsapp ile paylaş
Pendik'te tapu için görülmemiş hız

Pendik'te tapu için görülmemiş hız

Pendik Tapu Müdürlüğü tarafından 15 günde imzalanan 15 bin tapu, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin tarafından vatandaşlara dağıtılmak üzere teslim alındı. Başkan Şahin, "İstanbul'un en sorunlu alanlarından birinde mülkiyet sorununu başarıyla çözdük" dedi.

İstanbul'da imar sorununu çözmedeki hızıyla öne çıkan Pendik Belediyesi, 15 bin tapuyu daha sahiplerine dağıtıyor. İmar uygulama çalışmalarının devamında Çamçeşme, Güllübağlar ve Kavakpınar mahallelerinin mülkiyet sorununu çözen Pendik Belediyesi, 200 hektarlık alanda 11 bin malike 15 bin tapu verecek. Pendik Tapu Müdürü Süleyman Elhakan'dan tapuları teslim alan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, büyük ve sorunlu bir alanda mülkiyet sorununu başarıyla çözdüklerini belirterek, "Zorlu ve özverili bir süreç sonunda yapılmış en iyi imar uygulamalarından biri oldu. Bu kadar çok malikin olduğu, karmaşık ve duruma göre farklılıklar gösteren belki de gelmiş geçmiş en karışık imar problemini çözdük. Bunun için tapu ve kadastroda insiyatif almak gerekti. Sorunu hukuki yoldan çözülemeyen 2 kişinin problemini de takas yoluyla çözdük. Kavakpınar, Güllübağlar ve Çamçeşme mahallelerinde vatandaşlarımızın ve kamunun bundan sonra mülkiyet ile ilgili problemi kalmayacak" dedi. Başkan Şahin, bundan sonra bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarının başlayacağını belirterek, "Biz aslında kentsele dönüşümle ilgili konuyu 2 yıl önce çözdük. İmar uygulamasına temel olacak tapuların dağıtılması bittiği gün bu çalışmalar başlayacak" dedi.

Pendik'te tapu için görülmemiş hız

15 GÜNDE İMZA REKORU KIRILDI

Tapuları tek tek imzalayan Pendik Tapu Müdür Yardımcısı İbrahim Yılmaz, 1.5 yıldan beri burada çalıştığını belirterek, "Mevcut imar parselleriyle ilgili imzaları ben attım. Vatandaşların tapularına bir an önce kavuşması için hepsini 15 gün içinde bitirerek tamamladım. Daha öne böyle bir süreç yaşamamıştım" dedi.

Pendik'te tapu için görülmemiş hız

ÜÇ MAHALLEDE TAPU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Pendik Belediyesi sürdürdüğü imar uygulama çalışmalarının devamında teslim aldığı Çamçeşme, Güllübağlar ve Kavakpınar mahallelerindeki hak sahiplerinin tapularını, 7 Mart 2014 tarihinden itibaren vermeye başlıyor. 4 bin 120 imar parselini kapsayan alanda hisseler sahiplerini bulacak. Tapu dağıtımına başlanmasıyla birlikte ilk tapu, Pendik Belediyesi tarafından inşaatına başlanan Kavakpınar Semt Merkezinin oldu.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir