taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
6.0775
6.824
1284.92
86072.28
251.137

PKK, ABD'nin eğittiği 800 teröristi sahaya gönderdi

PKK'nın elinde bulunan Rakka'da ABD'nin eğittiği 800 yeni terörist sahaya salındı. DEAŞ'la savaşma bahanesiyle desteklenen teröristler Fırat'ın doğusunda bölücü faaliyetler yürütüyor.

Haber Merkezi | 19.11.2018 - 14:16..
Whatsapp ile paylaş
PKK, ABD'nin eğittiği 800 teröristi sahaya gönderdi

ABD'nin Suriye'de DEAŞ ile savaşma bahanesiyle eğitip donattığı ve koalisyon ismiyle adlandırdığı YPG, bölgedeki faaliyetlerini devam ettiriyor. Kobani'den sonraki üslenmeleri olan Rakka'da eğitim faaliyetlerini tamamlayan 800 terörist sahaya salınmak üzere hazırlandı.

PKK, ABD'nin eğittiği 800 teröristi sahaya gönderdi

FIRAT'IN DOĞUSUNA YIĞIN

Özellikle Türkiye'nin masada tuttuğu Fırat'ın doğusu planlarına karşı bir oluşum sağlamaya çalışan YPG'li teröristler, Mehmetçik ve ÖSO'nun bölgeye girme ihtimaline karşı hazırlık yapmaya çalışıyor. Ancak gelinen bu noktada yapılan hazırlıklar boşa gidiyor.

Zira YPG'nin açtığı tüneller kendilerine Türk askeri tarafından mezar ediliyor, çareyi kaçmakta canlarını kurtarmakta buluyorlar

ARKALARINA BAKMADAN KAÇMIŞLARDI

PKK'nın Suriye kolu olan YPG'nin yürüttüğü hazırlıklar ve bölücü organizasyınlar Türkiye karşısında tutmamıştı. Özellikle Afrin'de ve El Bab'da büyük bir bozguna uğrayan YPG'li teröristler, Mehmetçik ve ÖSO'nun girdiği sahalarda arkalarına bakmadan kaçıp gitmişti.

YPG'li yabancı teröristlerin Afrin'de yaşadıkları VİDEO

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir