taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.46555
6.1694
1199.861
92337.74
211.164

PKK barınakları imha edildikten sonra görüntülendi

3 gün süren hava operasyonları sonucunda PKK’nın Kuzey Irak’ta bulunan kamplarındaki barınak ve depolar tahrip edildi.

29.07.2015 - 08:37..

c

Kuzey Irak topraklarında, Türkiye sınır hattına yakın bögelerde bulunan ve Türk Hava Kuvvetleri tarafından bombalanan PKK kamplarını Milliyet görüntüledi. Türk jetlerinin Haftanin, Zap, Gare, Metina, Abaşin, Basyan ve Harkuk bölgelerine yaptığı hava operasyonlarının 300 kilometrekarelik bir alanda etkili olduğu görülüyor.

En fazla hasara uğrayan Metina Kampı’ndaki kamufle edilmiş barınak ve mühimmat depolarının da imha edildiği saptandı.

PKK barınakları imha edildikten sonra görüntülendi

BOMBALAR DEPREM ETKİSİ YARATTI

Bombalanan bölgelere yakın köylerde yaşayanlar hava operasyonlarının kamplarda adeta deprem etkisi yarattığını söylediler. Bazı kamp alanlarının merkezlerinde atılan güdümlü bombaların derin ve geniş çukurlar açtığı görüldü.

PKK barınakları imha edildikten sonra görüntülendi

"BARZANİ DESTEK VERİYOR"

PKK kamplarına yakın bölgelerde bulunan Ekmal, Dergele ve Sergele köyleri sakinleri, PKK’lıların Çanak antenlerle yayınları izlediklerini, hava saldırılarını öğrenip önlem almaya çalıştıklarını belirterek, "Bölgede Kuzey Irak Bölgesel Yönetim Başkanı Mesut Barzani’nin liderliğindeki KDP Türkiye’ye destek oluyor" iddiasında bulundular. Köylüler, hava operasyonlarının yoğunlaştığı günlerde daha uzak bölgelerdeki akrabalarının yanına taşındıklarını dile getirdiler.

PKK barınakları imha edildikten sonra görüntülendi

10 METRE ÇUKUR AÇILDI

Türk Hava Kuvvetleri’nin Kuzey Irak’taki PKK unsurlarına yönelik hava operasyonlarında Metina kampı ve çevresi de hedef alındı. Barınakları imha eden bombalar yaklaşık 10 metre derinliğinde çukurlar açtı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)