taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.5773
Euro
7.266
Altın
1618.07
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.664
Bitcoin
41899.5
fuzulev

PKK'lılar Irak'tan Şırnak'a taciz ateşi açtı

Şırnak'ın Uludere ilçesinde yol yapım çalışması yapan işçilere ait iş makinelerine, PKK'lılar tarafından roketatarlarla taciz ateşi açıldı.


Whatsapp ile paylaş

PKK'lılar Irak'tan Şırnak'a taciz ateşi açtı

PKK'lılar Irak'tan Şırnak'a taciz ateşi açtı

Şırnak Uludere İlçesi Gülyazı'daki Beyaz Tepe Üs Bölgesi ile Karaçalı Tepe arasında yol yapım çalışmalarını sürdüren iş makineleri ve bu iş makinelerinin emniyetini sağlayan güvenlik güçlerine, PKK'lı teröristler, Irak tarafından roketatar ve hafif silahlar ile taciz ateşi açtı.

ANINDA KARŞILIK VERİLDİ

Yapılan taciz ateşine, iş makinelerinin emniyetini alan güvenlik güçleri tarafından anında karşılık verildi. Olayın ardından bir İnsanlı Keşif Uçağı ve iki adet AH-1W Kobra Taarruz Helikopteri olay bölgesine yönlendirildi. Genelkurmay Başkanlığı'ndan konuya ilişkin yapılan yazılı açıklama şöyle;

"Türkiye-Irak hudut bölgesinde, Kara Kuvvetleri Komutanlığı 48’inci Hudut Tugay Komutanlığı (Gülyazı-Uludere/Şırnak) sorumluluk sahasında yer alan Beyaz Tepe Üs Bölgesi ile Karaçalı Tepe arasında yol yapım çalışmalarını sürdüren iş makineleri ve bu iş makinelerinin emniyetini sağlayan unsurlarımıza bölücü terör örgütü mensuplarınca, hududun Irak tarafından, roketatar ve hafif silahlar ile taciz ateşi açılmıştır."

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir