taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8446
6.5188
1484.97
97324
279.033
48155.06

PKK'nin sözde yöneticileri birbirine düştü

TSK'nın düzenlediği başarılı operasyonlar sonrasında büyük kayıplar veren örgütün sözde lider kadrosunda yer alanlar arasında yaşanan kavga ve çekişmeler, teslim olan teröristlerin ifadelerine yansıdı

AA | 26.01.2019 - 16:05..
Whatsapp ile paylaş

PKK'nin sözde yöneticileri birbirine düştü

Bölücü terör örgütünden kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan teröristlerin ifadeleri, sözde lider kadro arasındaki kavgaları ve örgütte yaşanan çözülmeleri ortaya çıkardı.

Yaşanan çekişme ve kavgalar çözülmeleri hızlandırırken, PKK'nın sözde yöneticilerinin bir araya gelmekten kaçındıkları, birbirleriyle irtibat da kurmadıkları belirlendi.

"BİRBİRLERİNİ SUÇLUYORLAR"

Teslim olan terörist Dilara Ö., TSK'nın operasyonlarından sonra örgütte büyük bir umutsuzluk havasının hakim olduğunu, sözde lider kadronun gelinen noktada bir sorumlu bulmak adına sürekli birbirlerini suçladığını söyledi.

Sözde liderler arasında yaşanan çekişme ve kavgaların, var olan çözülmeyi hızlandırdığını dile getiren Dilara Ö., "Agir, Rozarin, Desina, Ruken, Evindar ve Destan" kod adlı sözde yöneticiler arasında sürekli bir çekişme ve gerginlik olduğunu belirtti.

"SÖZDE LİDER KADROLARA GÜVENİLMİYOR"

Terör örgütünün sözde üst yönetiminde bulunan elebaşı Mustafa Karasun'un, sağlık sorunları olduğu halde örgüt üzerindeki yoğun baskıdan dolayı tedavi dahi olamadığını anlatan Dilara Ö., PKK içinde karamsar bir havanın hakim olduğuna dikkati çekti.

"Ronas" kod adlı terörist ise örgüt içinde panik ve tedirginliğin hakim olduğunu, sözde lider kadrolara güvenilmediğini, örgütün üst yönetiminde fikir ayrılıkları ve anlaşmazlıkların arttığını kaydetti. Sözde liderlerin bir araya gelmekten kaçındıklarını, birbirleriyle irtibat kurmadıklarına işaret eden terörist, örgüte katılımların son dönemde azaldığını belirtti.

Öte yandan, güvenlik kaynakları; insanlara zulmeden, gençleri dağlarda ölüme sürüklemekten çekinmeyen eli kanlı PKK tarafından kaçırılan, zorla alıkonanların, bunun farkına varmaya başladığını ve fırsatını buldukça örgütün elinden kaçtığını vurguladı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir