taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
Dolar
6.577
Euro
7.2636
Altın
1619.71
Borsa
88059.46
Gram Altın
341.76
Bitcoin
42707.46
fuzulev

Polisi tehdit eden Tuğba Özerk'e hapis cezası

Tuğba Özerk, kendisini durduran polislere "Haritadan yer beğenin" demişti. Bugün hapis cezasına çarptırıldı.


Whatsapp ile paylaş
Polisi tehdit eden Tuğba Özerk'e hapis cezası

Beşiktaş'ta yaklaşık 7.5 yıl önce alkol uygulaması için aracını durduran trafik polislerine “Hepinizi süründürürüm, kendinize haritadan yer beğenin” dediği iddiasıyla yargılanan şarkıcı Tuğba Özerk 6 ay 7 gün hapis cezasına çarptırıldı. Bu cezanın zaman aşımı süresinin 7 yıl olduğunu sanarak önce hükmün geri bırakılmasını istemeyen Özerk, zaman aşımı süresinin 12 yıl olduğunu öğrenince bu isteğinden vazgeçti. Mahkeme, Özerk’in aldığı cezanın geri bırakılmasına karar verdi.

Polisi tehdit eden Tuğba Özerk'e hapis cezası

POLİSE "HIYAR OĞLU HIYAR" DEDİ

"Lo,lo,lo" şarkısıyla ünlenen Sanatçı Tuğba Özerk ve eski eşi Erhan Kanioğulları,15 Temmuz 2006 gecesi, kendilerini durduran trafik polisleriyle tartışmıştı. Kanioğulları, 0.66 promil alkollü çıktıkları için sürücü belgesine el koyacaklarını söyleyen trafik polisine "Cezanı yaz getir, hıyar oğlu hıyar" diyerek hakaret etti. Tartışma çıkması üzerine Tuğba Özerk de "Kaç paralık adamlarsınız, o telsizi… yerinize sokarım" dedi. Polislerin şikayeti üzerine haklarında dava açılan Tuğba Özerk mahkemede iki trafik polisine hakaretten toplam 1 yıl 8 ay hapis, eski eşi Erhan Kanioğulları ise 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme iki sanığa "görevli memura direnme" suçundan ise beraat kararı verdi. Bu karar Yargıtay tarafından Özerk'e “görevli memura direnme” suçundan ceza verilmesi gerektiği gerekçesiyle bozuldu.

DAVA DÜŞÜRÜLSÜN DEDİ AMA..

İstanbul 10.Asliye Ceza Mahkemesi’nde yeniden görülmeye başlayan davada sanık Tuğba Özerk hazır bulundu. Son sözü sorulan Özerk, “Ben suçsuzum, beraatime karar verilsin, Hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı uygulanmasını istemiyorum. Ayrıca davada 7 yıllık zaman aşımı süresi doldu bu nedenle davanın düşürülmesini talep ediyorum"dedi.

ZAMAN AŞIMINI YANLIŞ HESAPLAMIŞ

Ancak esas hakkında mütaalada bulunmak üzere söz alan savcının bu suçun zamanaşımı süresinin 12 yıl olduğunu söylemesi üzerine şok yaşayan ünlü şarkıcı, bu defa ceza verilmesi durumunda hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararının uygulanmasını istedi. Mahkeme kararında Tuğba Özerk’i memura mukavamet suçundan 6 ay 7 gün hapis cezasına mahkum etti. Özerk’in sabıkasızlığını dikkate alan mahkeme, bu cezayı daha sonra hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına ve 5 yıl denetimli serbestlik uygulanmasına çevirdi.

YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir