Euro
15.0134
3.76%
Dolar
13.3209
3.94%
Altın
759.94
3.39%
Borsa
1.81
0.05%
Bitcoin
750.887
1.61%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  Muharrem İnce: Kimse partinin delegesini aşağılayamaz

  Muharrem İnce: Kimse partinin delegesini aşağılayamaz

  Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu'nun oy veren delegeleri aşağıladığını iddia etti.
  • 10.09.2014 - 20:04

  Muharrem İnce: Kimse partinin delegesini aşağılayamaz #1

  CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine oy veren delegeleri aşağıladığını öne sürerek, "Makarna, kömür veriyormuş, insanlar da AKP'ye oy veriyormuş. Bu seçmeni aşağılayan mantıkla delegeyi aşağılayan mantık aynı mantık. Bu mantıktan iktidar çıkmaz" dedi.

  GENEL BAŞKANIN SÖZLERİNE ÜZÜLDÜM

  Partisinin Bolu İl Başkanlığı'nı ziyaret eden İnce, burada yaptığı açıklamada, 64 yıllık bir özlemi sona erdirmek, beklenen büyük hasreti bitirmek için bir yolculuğa çıktığını belirterek, siyasetin dik duranların, beli plastikten yapılmayanların işi olduğunu söyledi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına üzüldüğünü anlatan İnce, açıklamalarına şöyle devam etti:

  "Bana oy verenleri aşağılıyor. 'Koltuk için oy vermediler' diyor. Sayın genel başkan önce parti meclisi üyeleri ve milletvekillerinin oy kullandığı sandığa bak. Kimin o koltuk için oy kullandığını daha iyi görürsün. Bu mantık doğru değil. Bu delegeyi aşağılamaktır. Seçmeni aşağılamakla delegeyi aşağılamak aynı şeydir. Elitist diyor ya sayın genel başkan, işte sana elitist mantık. Makarnacı, kömürcü diye seçmeni aşağılayan bir yapı var Türkiye'de. Makarna, kömür veriyormuş, insanlar da AKP'ye oy veriyormuş. Bu seçmeni aşağılayan mantıkla delegeyi aşağılayan mantık aynı mantık. Bu mantıktan iktidar çıkmaz."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir