Euro
15.1332
-0.72%
Dolar
13.3275
-0.73%
Altın
787.8330
-1.00%
Borsa
2,055.80
0.67%
Bitcoin
566.500
-1.27%
6ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 6 C
  3 büyükşehirde kim başkan olsun anketi

  3 büyükşehirde kim başkan olsun anketi

  3 büyükşehirde kim başkan olsun anketi. CHP'nin kadın adayı Ankara'da Gökçek'i zorlayacak
  • 21.10.2012 - 17:35

  3 büyükşehirde kim başkan olsun anketi #1

  ENSONHABER.com / ÖZEL HABER  Yerel seçimlerin 5 ey erkene alınmasına ilişkin Anayasa değişikliğinin Cumhurbaşkanı Gül tarafından Meclis'e geri gönderilmesinin ardından "tarih çıkmazı"yaşanıyor. Siyasi partiler yerel seçimlerin 2013'te 27 Ekim, 3 Kasım, 10 Kasım ya da 17 Kasım'da yapılması için uzlaşma sağlayamadılar.

  "KİM BAŞKAN OLSUN?" ANKETİ

  İşte bu tartışma sürerken ORC (Objective Research Center) araştırma şirketi son anketinde 3 büyükşehirde yerel seçim öncesi araştırma yaptı. İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapılan anketlerde yerel seçimlerde hangi adaya oy verecekleri soruldu.

  İSTANBUL'DA TOPBAŞ LİSTE BAŞI

  İstanbul'da adaylar arasında Kadir Topbaş açık ara önde. Topbaş'ın hemen ardından listede CHP'nin muhtemel adayı gözüyle bakılan Gürsel Tekin var. Ankette İstanbul'un gözdesi Şişli'nin Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü ise şaşırtan bir sonuç var.. Çünkü Sarıgül listede Binali Yıldırım, Egemen Bağış gibi isimlerin gerisinde kaldı.

  3 büyükşehirde kim başkan olsun anketi #2

  3 büyükşehirde kim başkan olsun anketi #3

  CHP'NİN KADIN ADAYI GÖKÇEK'İ ZORLAYACAK

  Ankara'da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek yine listenin başında. Ancak bu kez Gökçek'i zorlayacak bir kadın aday var. CHP'de Ankara için adı geçen Emine Ülker Tarhan Gökçek'in hemen arkasında listede 2. sırada.. Tarhan'ın ardından ise AK Parti'de Gökçek sonrası Ankara'nın Belediye Başkanı olarak gösterilen ancak 3. dönem sonrası siyasete veda edeceğini açıklayan Ali Babacan var..

  3 büyükşehirde kim başkan olsun anketi #4


  3 büyükşehirde kim başkan olsun anketi #5

  CHP'NİN KALESİNDE SON DURUM

  CHP'nin kalesi İzmir'de ise Konak Belediye Başkan Dr. Hakan Tartan listenin başında. Tartan'ın hemen arkasında ise AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım var.. Mevcut Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise 3. sırada.. 

  3 büyükşehirde kim başkan olsun anketi #6

  3 büyükşehirde kim başkan olsun anketi #7


  Görüş Bildir