Euro
15.2354
-0.34%
Dolar
13.6285
0.29%
Altın
792.4720
-0.27%
Borsa
1964
0.66%
Bitcoin
503.987
-2.99%
3ºC
İstanbul
Bulutlu 3 C

  AB Bakanı Bozkır: Meydanı Güney Kıbrıs'a bırakmayacağız

  AB Bakanı Volkan Bozkır, Güney Kıbrıs'ın adanın tamamının doğal kaynaklarına sahip olmadığını belirtti, meydanı boş bırakmayacaklarını söyledi.
  • 12.11.2014 - 15:32
  AB Bakanı Bozkır: Meydanı Güney Kıbrıs'a bırakmayacağız

  AB Bakanı Bozkır: Meydanı Güney Kıbrıs a bırakmayacağız #1

  Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, KKTC Dışişleri Bakanı Özdil Nami ile bir araya geldi. Bozkır, burada yaptığı konuşmasında KKTC'nin, adanın sadece yarısına sahip bir Güney Kıbrıs'ın, adanın tamamının doğal kaynaklarına sahip olmasını ve bunu kullanmasını kabul etmeyeceğini söyledi. Türkiye'nin AB Daimi Temsilciliği'nde gerçekleşen görüşme öncesinde basına konuşan Bozkır, şunları söyledi;

  TÜRKİYE VE KKTC OLARAK KESİNLİKLE KABUL ETMİYORUZ

  "KKTC'nin Kıbrıs sorununun çözümü açısından sarf ettiği çabalar herkesin bilincinde. Maalesef bu çabaların da akamete uğraması için özellikle Güney Kıbrıs Rum yönetiminin son dönemde yanlış algı yaratmak şeklinde bir operasyonu var. Bunu tabiatıyla Türkiye ve KKTC olarak kesinlikle kabul etmiyoruz ve bu yanlış algılar üzerine inşa edilmiş yeni inisiyatifi önlemek için birlikte çaba sarf ediyoruz.

  AB Bakanı Bozkır: Meydanı Güney Kıbrıs a bırakmayacağız #2

  MEYDANI GÜNEY KIBRIS'A BIRAKMAYACAĞIZ

  KKTC, adanın sadece yarısına sahip bir Güney Kıbrıs'ın, adanın tamamının doğal kaynaklarına sahip olmasını, bunu kullanmasını kabul etmeyecektir. En güçlü şekilde bu mesajları vereceğiz. Türkiye'nin AB sürecine, Kıbrıs sorununun olumsuz etkilerini, bu yanlış algıları kırarak, doğruları ortaya koyarak, meydanı Güney Kıbrıs'a boş bırakmayarak, bundan sonra çok daha güçlü şekilde cevap vereceğiz."


  Görüş Bildir